اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 35415 مورخ:[1397-08-14 13:59:01]
تسهیلات 190 میلیاردی به 77 طرح شیلاتی در مازندران
مدیرکل شیلات مازندران خبر داد

تسهیلات 190 میلیاردی به 77 طرح شیلاتی در مازندران

مدیرکل شیلات مازندران با بیان اینکه تعداد 391 طرح شیلاتی مصوب جهت دریافت تسهیلات به بانک‌ها معرفی شدند؛ گفت: تاکنون 77 طرح شیلاتی مبلغ حدود 190 میلیارد ریال تسهیلات بانکی را دریافت کرده‌اند.

به گزارش مازند اصناف؛ ولی‌الله محمدزاده در جلسه شورای هماهنگی مدیران شیلات که در سالن اجتماعات اداره کل شیلات استان در بابلسر برگزار شد اظهار کرد: تعداد 391 طرح شیلاتی مصوب جهت دریافت تسهیلات به بانک‌ها معرفی شدند.

وی افزود: تاکنون 77 طرح شیلاتی مبلغی حدود 190 میلیارد ریال تسهیلات بانکی را از طریق سامانه‌های کارا و صندوق توسعه ملی و تفاهم‌نامه‌های سه جانبه توسط متقاضیان شیلاتی دریافت کرده‌اند.
 
مدیرکل شیلات مازندران خاطرنشان کرد:  زمینه طرح‌های شیلاتی که این تسهیلات را  دریافت کرده‌اند مربوط به پرورش ماهی خاویاری، سردآبی و گرم آبی می‌باشد.

محمدزاده به میزان اشتغال ایجاد شده طی سال‌جاری در شیلات مازندران اشاره و بیان کرد: از ابتدای امسال تاکنون بیش از 417 فرصت شغلی (51 درصد) در فعالیت‌های شیلاتی استان ایجاد شده است و با توجه به ماهیت فعالیت‌های شیلاتی که از نیمه دوم سال رونق بیشتری می‌یابد؛ پیش‌بینی می‌شود برنامه مصوب 825 نفر اشتغال تا پایان سال تحقق یابد.
 
وی با اشاره به برنامه شیلات مازندران برای بالا بردن سرانه مصرف آبزیان در استان عنوان کرد: یکی از راه‌های ترویج و توسعه فرهنگ مصرف آبزیان در جامعه برگزاری جشنواره طبخ و عرضه آبزیان است که در این زمینه از 20 الی 24 آبان‌ماه جاری جشنواره فوق در پارک نوشیروانی شهرستان بابل برگزار می‌شود.

مدیرکل شیلات مازندران گفت: امید داریم این جشنواره فرصت خوبی برای عرضه آبزیان و نیز ترویج شیوه‌های نوین طبخ باشد که در طول جشنواره با استفاده از مربیان مجرب کلاس‌های آموزشی در محل جشنواره نیز برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا