اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 35395 مورخ:[1397-08-06 14:00:01]
مممنوعیت خرید و فروش پرندگان مهاجر در مازندران/امسال هیچ پروانه شکاری صادر نشد
مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران خبر داد

مممنوعیت خرید و فروش پرندگان مهاجر در مازندران/امسال هیچ پروانه شکاری صادر نشد

مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران با بیان اینکه خرید، فروش، حمل و عرضه پرندگان مهاجر در استان ممنوع است، گفت: طی سال‌جاری پروانه شکار و صید پرندگان در استان صادر نشده است و با متخلفین برخورد قانونی خواهد شد.

حسینعلی ابراهیمی کارنامی در گفت‌وگو با خبرنگار مازند اصناف با اشاره به ورود پرندگان مهاجر به استان مازندران اظهار کرد: خرید، فروش، حمل و عرضه پرندگان مهاجر در استان ممنوع بوده و با متخلفان برخورد قانونی می‌شود.

وی در خصوص نحوه شکار و صید غیر مجاز پرندگان مهاجر در شهرستان فریدونکنار افزود: در سال گذشته رویکرد این اداره کل با دامگاه‌داران رویکردی تعاملی بوده، اما متاسفانه دامگاه‌داران نسبت به توافقات صورت گرفته پایبند نبوده و تصمیمات اتخاذ شده را تمکین نکردند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران با اشاره به اینکه امسال نیز برای ساماندهی وضعیت شکار و صید پرندگان مهاجر در این منطقه، جلسات متعددی در سازمان حفاظت محیط زیست کشور، استانداری مازندران و فرمانداری شهرستان فریدونکنار برگزار شد، تصریح کرد: در آخرین جلسه که با حضور فرماندار شهرستان فریدونکنار و نمایندگان بازار پرندگان و دامگاه‌داران انجام شد، مقرر گردید اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران تنها روش دوما را برای شکار به رسمیت بشناسد و برای آن پروانه شکار صادر کند، مشروط بر آنکه دستگاه‌های ذیربط از جمله فرمانداری فریدونکنار و دامگاه‌داران در خصوص عدم برپایی هرگونه دام هوایی در منطقه با نیروهای محیط زیست، همکاری لازم را به‌عمل آورند.

ابراهیمی کارنامی ادامه داد:  همچنین در این جلسه توافق شد، یک کرس و یک گذر فقط برای امسال و حذف کامل روش کرس در سال آینده، در جلسه شورای تامین شهرستان تصویب و ابلاغ شود که متاسفانه تاکنون توافقات انجام شده به‌صورت رسمی و مکتوب اعلام نشده و مرحله همزمان اول آن که جمع آوری دام‌های هوایی بوده، عملیاتی نشده است.

وی تاکید کرد: تا زمانی‌که توافقات انجام شده در مرجع رسمی مانند شورای تامین مصوب و ابلاغ نشود، شکار و صید پرندگان مهاجر ممنوع بوده و این اداره کل با متخلفان برخورد قانونی خواهد کرد و از همه هم‌وطنان و هم استانی‌های گرامی در خواست می‌شود تا از خریداری پرندگان مهاجر که نوعی قاچاق محسوب می‌شود، خودداری کنند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران یادآور شد: طی سال‌جاری پروانه شکار و صید پرندگان در استان صادر نشده است و محیط بانان پرتلاش استان با متخلفین برخورد قانونی خواهند کرد.  

ابراهیمی در پایان از شهروندان مازندرانی خواست تا میزبان شایسته‌ای برای گونه‌های پرندگان مهاجر که استان ما را برای زمستان‌گذرانی برگزیده‌اند باشند و محیط بانان استان را در حفاظت از این مهمانان خسته و از راه رسیده یاری کنند.

انتهای پیام/


» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا