اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 35391 مورخ:[1397-08-06 00:56:01]
 دستگیری کلاهبردار 70 میلیارد ریالی در مازندران/25 میلیارد کالای قاچاق کشف شد
فرمانده انتظامی مازندران اعلام کرد

دستگیری کلاهبردار 70 میلیارد ریالی در مازندران/25 میلیارد کالای قاچاق کشف شد

فرمانده انتظامی مازندران از شناسایی و دستگیری کلاهبردار 70 میلیارد ریالی در شهرستاندبابل خبر داد.

به گزارش مازند اصناف؛ سردار سید محمود میرفیضی در گفت‌وگو با خبرنگار ما، گفت: در پی دریافت گزارشی مبنی بر فعالیت فردی تحت تعقیب مراجع قضائی در امر خرید و فروش مال غیر در سطح شهرستان بابل، موضوع به طور ویژه در دستور کار فرماندهی انتظامی آن شهرستان قرار گرفت.

وی تصریح کرد: با انجام اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات گسترده پلیسی،ماموران امنیت عمومی شهرستان بابل دریافتند، متهم به کلاهبرداری با جعل اسناد و مدارک و دریافت تسهیلات بانکی، اقدام به خريد و فروش مال غير، کلاهبرداري و تضييع حقوق بيت المال کرده و در حال حاضر متواری است.

میرفیضی با اشاره به اینکه تاکنون 23 شاکی در این پرونده شناسایی شدند، افزود: متهم پرونده که مدت یک سال گذشته متواري بوده در عمليات پلیسی دستگير و با تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد .

فرمانده انتظامی مازندران به شهروندان توصیه کرد: در انجام معاملات ملکی ضمن استعلام اسناد و مدارک از مبادی ذیصلاح از انجام معامله در مراکز غیر رسمی و فاقد مجوز جدا خودداری کنند تا در دام افراد شیاد و کلاهبردار گرفتار نشوند.

این مسئول از کشفیات 25 میلیارد و 75 میلیون ریالی انواع کالای قاچاق در استان طی یک ماهه گذشته خبر داد .

میرفیضی با اشاره به این که، هدف قاچاق رشد تجمل گرایی، مصرف زدگی و نابود کردن اقتصاد ملی است، اظهار داشت:به منظور مقابله با قاچاق کالا و ارز و حمایت از تولیدات ملی طرح های مقابله با قاچاق کالا و ارز در سطح استان به اجرا در آمد .

وی با بیان این که، هدف سودجویان از قاچاق کالا علاوه بر کسب منفعت، تخریب ریشه های فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی جامعه است. از کشف 25 میلیارد و 75 میلیون ریالی کالای قاچاق در استان طی یک ماهه گشته خبر داد و تصریح کرد:در این راستا 17 هزار و 820 نخ سیگار ، 10 دستگاه موتورسیکلت ، 4 هزارو 769 قلم لوازم آرایشی و 67 تن چوب جنگلی قاچاق از قاچاقچیان کشف شد.

فرمانده انتظامی مازندران کشف 28 هزار و 510 قلم مواد غذایی و 15 هزارو 354 عدد داروی خارجی قاچاق را از دیگر موفقیت های این طرح ها برشمرد و اظهار داشت: قاچاق کالا تخریب زیر بنای اقتصاد کشور و نادیدده گرفتن حق نسل فردا برای رشد و بالندگی است.

این مسئول با بیان این که پدیده قاچاق ضربه به اقتصاد و هویت ملی کشور و همه برنامه ریزی های ملی است،اذعان داشت: خرید و مصرف کالای قاچاق باعث اختلال در عرضه تولیدات داخلی و تعطیلی کارخانه ها ، افزایش بیکاری در کشور و ایجاد بازار فروش برای کالاهای کشورهای خارجی است.

میرفیضی با اشاره به این که قاچاق یک پدیده خلاف شرع و قانون است و مبارزه با قاچاق کالااقدامی برای حفظ و استقرار امنیت در کشور است و همه آحاد جامعه برای مقابله با آن مسئول هستند از مردم خواست: برای حمایت از تولید ملی و اشتغتل جوانان جامعه با نیروی انتظامی در مبارزه با قاچاق کالا و ارز و هرگونه مسائل امنیتی همکاری کرده و هرگونه اطلاعات واخباری را به مرکز فوریت های پلیسی 110 اعلام دارند.

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا