اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 35390 مورخ:[1397-08-06 00:52:01]
لزوم شفافیت بخش صنعت در گرو پرهیز از سیاسی‌کاری و فشار محوری
رئیس کل دادگستری مازندران تاکید کرد

لزوم شفافیت بخش صنعت در گرو پرهیز از سیاسی‌کاری و فشار محوری

رئیس کل دادگستری مازندران بر حمایت دستگاه قضایی استان از صنعتگران و تولید داخلی تاکید کرد و گفت: باید به دور از سیاسی کاری و فشار محوری مدیریت غیر مرتبط، شفافیت بیشتری در حوزه صنعت انجام شود.


به گزارش مازند اصناف؛ حجت‌الاسلام محمدعلی تقوی‌فرد در جلسه بررسی مشکلات واحدهای تولیدی مازندران که با حضور محمدپور رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، فرمانداران و صنعتگران مازندران، به میزبانی شرکت ایران خودروی بابل برگزار شد، با تاکید بر حمایت از صنعت و تولید گفت: تصمیمات مصوب شده در ستاد اقتصاد مقاومتی استان ضمانت اجرایی دارد و دادگستری استان برای حل مشکلات تولید در چارچوب انعطاف قانونی آمادگی کامل دارد.
 
وی با بیان اینکه هنوز فرهنگ توجه به صنعت و تولید در جامعه نهادینه نشده است، افزود: باید به دور از سیاسی کاری و فشار محوری مدیریت غیر مرتبط، شفافیت بیشتری در حوزه صنعت انجام شود.
 
رئیس کل دادگستری مازندران با اشاره تاثیرگذاری دستگاه قضایی در حمایت از صنعت، خاطرنشان کرد: متولی صنعت و تولید فقط دولت‌ها و بخش خصوصی نیستند، بلکه همه در این امر مهم و ضروری باید همکاری کنند و لذا در همین راستا  ستاد اقتصاد مقاومتی در مجموعه دستگاه قضایی کشور تشکیل و به استان‌ها ابلاغ شده است.
 
این مسئول ادامه داد: بنا داریم به‌صورت عادلانه هم به دستگاه‌ها، بانک‌ها و مدیران اجرایی و هم به بخش خصوصی و تولید کمک کنیم و اعتقاد داریم اگر چرخ تولید و صنعت بگردد، همه چرخ‌های دیگر هم می‌گردد؛ بدیهی است که چرخه‌های تولیدی، صنعتی و اقتصادی جامعه به همدیگر وابسته است.
 
 تقوی فرد بیان کرد: مدیران بانک‌ها باید با صنعت و تولید هماهنگ باشند و به مسائل و مشکلات  صنعت و تولید مثل مسائل و مشکلات بانکی توجه داشته باشند.
 
وی با بیان اینکه در بازار صنعت باید رقابت پذیری ایجاد شود، متذکر شد: در صنعت کشور، نه فقط در کمیت بلکه در حوزه کیفی باید حس رقابت با سایر صنایع نیز وجود داشته باشد.
 
رئیس کل دادگستری مازندران تاکید کرد: به دلیل کیفیت پایین تولید، احساس رقابت با دیگر کشورها در حوزه صنعت و تولید مشاهده نمی‌شود که باید با بالا بردن کیفیت و رعایت صداقت و انصاف  این حس رقابت ایجاد شود؛ در غیر این‌صورت، اولین متضرر در این میدان، بی اعتمادی کیفیتی قشر صنعتگر و تولید کنندگان هستند.
 
تقوی‌فرد با بیان اینکه کمیت تولید خودروها باید متناسب با ظرفیت جاده‌ای باشد، اعلام کرد: در این راستا باید هماهنگی با اداره راه و شهرسازی مورد توجه قرار گیرد.

 وی با اشاره به اینکه ناوگان حمل و نقل باید در تولید خودرو مورد توجه قرار گیرد، گفت: فرهنگ حمل و نقل مسافری باید به شکل صحیح تعریف شده و خودروها متناسب با نیاز و فرهنگ صحیح از جمله رعایت محیط زیست و حمایت از بخش کشاورزی و رعایت اراضی جامعه تولید بحث صادرات هم می‌تواند مورد توجه قرار گیرد.
 
این مقام ارشد قضایی در استان با اشاره به آمادگی کامل دادگستری مازندران برای حل مشکلات قضایی و تعاملی صنعتگران، اضافه کرد: مشکلات صنعتگران پس از طرح در ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری استان و تصویب در این ستاد لازم الاجرا خواهد بود.
 
گفتنی است در بخش پایانی این جلسه، مشکلات موجود از سوی مدیران شرکت‌های تولیدی و صنعتگران مطرح و بحث و تبادل نظر در خصوص رفع موانع تولید صورت گرفت.
 
انتهای پیام/

» برچسب ها :



مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا