اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 35387 مورخ:[1397-08-05 14:06:01]
صید 320 تنی ماهیان استخوانی از ابتدای فصل صید در مازندران
مدیرکل شیلات مازندران خبر داد

صید 320 تنی ماهیان استخوانی از ابتدای فصل صید در مازندران

مدیرکل شیلات مازندران گفت:  از 15 مهرماه همزمان با آغاز فصل صید در مازندران تا کنون، 320 تن انواع ماهیان استخوانی به ارزش 8 میلیارد تومان توسط صیادان  صید شد.

ولی‌الله محمدزاده در گفت‌وگو با مازند اصناف در خصوص وضعیت صید ماهیان استخوانی پره در استان اظهار کرد: براساس آمار  از ۱۵ مهرماه که صید ماهیان استخوانی آغاز شده تا کنون، ۳۲۰ تن انواع ماهیان استخوانی به ارزش ۸ میلیارد تومان توسط صیادان  صید شد.

 

وی افزود:  این میزان در مقایسه با زمان مشابه سال قبل، ۲۱ درصد رشد نشان می‌دهد که از این میزان ۹۷ درصد ماهی کفال و ۳ درصد سایر گونه ها می باشد.


 مدیرکل شیلات مازندران اظهارامیدواری کرد که با توجه به اقدامات انجام شده در خصوص رهاسازی بچه ماهی در دریا و همینطور شیل گذاری و تکثیر طبیعی که با مشارکت صیادان استان انجام شد روند افزایشی صید را تا پایان فصل شاهد باشیم.


محمدزاده در پایان با توجه به گزارش هواشناسی استان از صیادان تعاونی‌های پره وکیلکای پرتلاش استان مازندران خواست به دلیل ورود سامانه بارشی ومواج شدن دریااز حضور در دریا وصید خودداری کنند و ایمنی را دقیقا رعایت نمایندتاپس ازآرام شدن دریاوفراهم شدن وضعیت هوا به حالت عادی اقدام به صید کنند.


انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا