اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 35369 مورخ:[1397-08-02 13:00:01]
باطری‌فروشی که خون مردم را در شیشه نمی‌کند+تصاویر

باطری‌فروشی که خون مردم را در شیشه نمی‌کند+تصاویر

شاید در نگاه اول اقدام این جوان کاسب با‌ وجدان در مقایسه با خرید‌ و فروش‌های میلیاردی در سطح کشور اندک به‌نظر برسد ولی وجدان‌ کاری، توجه به حلال و حرام، مشتری‌مداری، عدم سواستفاده از سختی معیشت مردم برای سود‌آوری برای همگان درس‌آموز است.

به گزارش مازند اصناف؛ بحران‌ها، ناملایمات و فشار معمولاً افراد زبده، کاردان و متعهد را از افراد ضعیف، دورو و ترسو تفکیک می‌کند؛ نوسانات اقتصادی هم از جمله فشار‌هایی است که می‌تواند ملاک و شاخص خوبی برای این مسئله باشد.

* نمره پایین در جنگ اقتصادی ارزی

ایجاد بازار سیاه سکه که شاهد اعدام 2 نفر از مجرمان آن هستیم!

خرید و فروش‌های دلار به‌عنوان یک فعالیت جدید در‌آمدزایی!

با وجود شرایط متلاطم بازار که عدم اقبال به دلار مورد انتظار بود اما خرید‌های انبوه دلار و سکه که با فروکش‌کردن تب و تاب اقتصادی شاهد ضرر‌های هنگفت برای افرادی شد که منافع فردی را بر منافع جمعی ترجیح داده بودند.

در بحبوحه اخبار ناراحت‌کننده درباره احتکار، خرید‌ها و فروش‌های اقتصادی بازار سیاه و افزایش قیمت چند‌برابری کالا‌ها و خدماتی که وارداتی یا مرتبط با دلار و ارز نبودند بر حجم نارضایتی‌ها افزود و حضور جوانی در بازار باطری و شیوه منصفانه فروش او، نگاه‌های امیدوارانه از توجه به روزی حلال را به خود جلب کرد.

 

* افزایش کاذب قیمت‌های لوازم یدکی اتومبیل

 

نوید افضلی جوانی است که از حدود 10 سال قبل فعالیت خود را در شغل لوازم یدکی اتومبیل آغاز کرد و از 4 سال قبل تاکنون در بخش باطری اتومبیل فعالیت می‌کند.

وی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس، با اشاره به اینکه باطری فرسوده را از مشتری می‌خرم و از قیمت باطری نو کم می‌کنم، همین مسئله باعث شد با سابقه کم به موفقیت‌هایی در کارم دست پیدا کنم.

افضلی با اشاره به اینکه با افزایش قیمت دلار و نوسانات بازار شاهد افزایش کاذب قیمت‌های لوازم یدکی اتومبیل بودیم و باطری ساخت خارج خیلی کم در بازار موجود است، افزود: طبق تعرفه اتحادیه کالا‌های خود را با ۱۲ درصد سود به مشتری می‌فروشیم و باطری فرسوده به قیمت روز کارخانه‌ای که از ما می‌خرید را ضرب در آمپر باطری از مشتری می‌خریدیم و از قیمت باطری نو کم می‌کردیم که باعث رضایت بیشتر مشتری می‌شود.

 

* روزی حلال؛ بنیان کار

 

فعال بازار باطری اتومبیل به نوسانات بازار که باعث افزایش بیش از سه‌برابری قیمت باطری شد، اشاره کرد و با بیان اینکه هنگام افزایش قیمت‌ها هم 12 درصد قانونی خرید از شرکت‌ها را لحاظ می‌کردم و باطری‌ها و سایر ملزوماتی را که در گذشته خریداری کرده بودم را هم به همان قیمت سابق می‌فروختم، خاطرنشان کرد: با کاهش نوسانات بازار شاهد کاهش قیمت شدیم و به مشتریان هم با قیمت جدید کاهش‌یافته می‌فروشیم و مشتریان هم راضی هستند.

وی با اشاره به اینکه بنیان کار من از ابتدا کسب و کار و روزی حلال بود و قیمت کنونی باطری نسبت به ماه گذشته پایین‌تر است و ما هم با کاهش قیمت به مشتری می‌فروشیم که از 700 تا هزار تومان ارزان‌تر از ماه قبل می‌خریم و به همین نسبت هم با کاهش قیمت به مشتری می‌دهیم و مشتری‌ها هم راضی هستند، افزود: مبنای کار من، صداقت است و باطری هم که به مردم می‌دهم از شرکت‌های معتبر است و 99 درصد فروش باطری‌های من برای حمایت از تولید داخلی، باطری‌های داخلی است و باطری خارجی کار نمی‌کنم.

 

 

 

* قیمت باطری‌های من پایین‌تر هم می‌آید

 

افضلی با بیان اینکه به‌دلیل خرید مستقیم از کارخانه و قرارداد با شرکت‌های معتبر و کسب نمایندگی از آنها، قیمت باطری‌های من پایین‌تر می‌آید و محموله خرید اول من هم تا ۲۵ روز دیگر می‌رسد و چون بدون واسطه از کارخانه می‌خرم، قیمت از قیمت کنونی پایین‌تر می‌آید، اظهار کرد: تست تشخیص خرابی باطری، تست باطری و تست دینام را با قرار دادن آمپر به دستگاه دیجیتال که به‌صورت فارسی نوشته می‌شود و برای مشتری هم قابل رؤیت است، انجام می‌دهیم و سلامت باطری، درجه کیفیت و شارژ باطری و توان برای استارت باطری به‌صورت شفاف بیان می‌شود که این شفافیت در جذب مشتری به من کمک کرد.

وی با اشاره به اینکه هر کسی با وجدان کاری خودش کار می‌کند و وجدان کاری من قبول نمی‌کند که قیمت باطری سابق را به قیمت جدید بفروشم، رضایت مشتری در اولویت من قرار دارد و شرکت‌ها و مشتری‌ها از من راضی هستند، گفت: خدمات پس از فروش هم دارم و تا جایی که بتوانم برای مشتری که از من یا سایر همکاران در سایر مناطق کشور از کارخانجات طرف قرارداد خریداری کردند، هم خدمات پس از فروش ارائه می‌دهم.

 

 

 

* درس‌آموزی برای رفتار‌های مناسب در بحران‌های اقتصادی

 

هر‌ چند شاید در نگاه اول اقدام این جوان کاسب با‌ وجدان در مقایسه با خرید‌ و فروش‌های میلیاردی در سطح کشور اندک به نظر برسد ولی وجدان‌کاری، توجه به حلال و حرام، مشتری‌مداری، عدم سواستفاده از سختی معیشت مردم برای سود‌آوری و توجه به تخصص‌کاری برای همگان درس‌آموز است تا در بحران‌های اقتصادی با اتحاد و انسجام، توجه به یکدیگر و دوری از کسب منافع نا‌مشروع به اقتصاد کشور کمک کنیم.

گزارش از عمران اکبرنژاد

مرجع: فارس

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا