اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 35356 مورخ:[1397-07-30 10:30:01]
کشف 5 تن چوب آلات جنگلی قاچاق در ساری
فرمانده انتظامی ساری خبر داد

کشف 5 تن چوب آلات جنگلی قاچاق در ساری

فرمانده انتظامی شهرستان ساری از کشف بیش از 5 تن چوب آلات جنگلی قاچاق در این شهرستان خبر داد.

به گزارش مازند اصناف؛ ناصر علی صفرپور در گفت‌وگو با خبرنگار ما گفت: در راستای مبارزه با قاچاق محصولات و فرآورده های جنگلی، ماموران بخش انتظامی دودانگه حین گشت زنی در حوزه استحفاظی به 2 دستگاه وانت نیسان که در حین حمل چوب بودند مشکوک شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان ساری، افزود: ماموران، خودروهای مورد نظر را متوقف و رانندگان خودروها را دستگیر کردند.

وی تصریح کرد: ماموران در بازرسی از این خودروها، بیش از پنج تن چوب جنگلی که متهمان آن را به صورت غیر قانونی از جنگل های اطراف برداشت کرده بودند کشف کردند.

صفرپور خاطر نشان کرد: محصولات قاچاق کشف شده به اداره منابع طبیعی شهرستان تحویل و متهمان نیز پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان ساری در پایان با اشاره به اینكه قطع درختان جنگلی، به تاراج بردن منابع ملی بوده و تبعات زیست محیطی زیادی در پی دارد، از شهروندان خواست: در صورت مشاهده فعالیت غیرقانونی قاچاقچیان چوب و محصولات حاصل از چوب مراتب را سریعا به پلیس 110 اطلاع دهند.

در همین راستا،
یدالله ملکی مدیر کل تعزیرات حکومتی استان مازندران نیز اظهار کرد: با گزارش اداره کل منابع طبیعی مازندران مبنی بر کشف 80 اصله درخت از نوع راش، بلوط، ممرز و کلهو جنگلی قاچاق 21 فقره پرونده تشکیل و به اداره کل تعزیرات حکومتی مازندران ارسال شد.


وی افزود: رئیس شعبه ویژه قاچاق کالا وارز تعزیرات حکومتی شهرستان ساری پس از انجام استعلام لازم و با احراز قاچاق بودن چوب‌های مکشوفه حکم به ضبط کالا صادر و متهمین را به پرداخت 68 میلیون و370 هزارریال جریمه نقدی در حق صندوق دولت محکوم کرد.

این رای در شعبه تجدیدنظر قطعی و لازم الاجرا شد.

 

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا