اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 35355 مورخ:[1397-07-30 10:08:01]
دادستان‌ها در برخورد با مفاسد اقتصادی با جدیت ورود کنند
دادستان مرکز مازندران:

دادستان‌ها در برخورد با مفاسد اقتصادی با جدیت ورود کنند

دادستان عمومی و انقلاب مرکز مازندران با اشاره به برخورد قاطعانه دادستان‌های استان در مواجهه با مفاسد اقتصادی، گفت: همه مسئولان و افرادی که به هر نحوی در نظام جمهوری اسلامی ایران مسئولیتی دارند در برخورد با مفاسد اقتصادی مکلفند و وظیفه همکاران قضایی داداسراها و حوزه‌های بخش در این راستا در خط مقدم قرار دارد.

به گزارش مازند اصناف؛ سیدیونس حسینی عالمی  در نشست روسای دادگستری‌ها و دادستان‌های استان اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران در چهلمین سال اقتدار قرار دارد و شاخص‌های مختلف اقتدار را تا به امروز حفظ کرده است؛ اقتدار در حوزه امنیت اجتماعی، سیاست داخلی و خارجی، حوزه فردی و اجتماعی و همه حوزه‌ها.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران با زعامت ولایت ولی امرفقیه چه در زمان امام راحل (ره) و چه در زمان مقام معظم رهبری این اقتدار را داشته و دشمن تمام همت و تلاش خود را گذاشته تا این اقتدار و این هماهنگی ونظام اسلامی شیعی را برداشته و نظام جمهوری اسلامی را تضعیف کنند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز مازندران خاطرنشان کرد: همه مسئولان و افرادی که به هر نحوی در نظام جمهوری اسلامی ایران مسئولیتی دارند در برخورد با مفاسد اقتصادی مکلفند و وظیفه همکاران قضایی داداسراها و حوزه‌های بخش در این راستا در خط مقدم قرار دارد.

حسینی عالمی برخورد با مفاسد در حوزه اقتصادی را یکی از وظایف همکاران قضایی در استان عنوان و بیان کرد: همکاران قضایی در سراسر استان باید با حساسیت، دقت، ظرافت و درایت لازم با این‌گونه جرایم برخورد کنند.

وی تاکید کرد: دادستان‌ها باید در حوزه مفاسد اقتصادی و در مواردی که مفاسد اخلاقی علنی است، برخورد قانونی به گونه‌ای انجام گیرد که با رعایت حرمت افراد باشد، به‌طوری که دشمن از موارد سوء استفاده نکند.

دادستان عمومی انقلاب مرکز مازندران تصریح کرد: مهم است که در این برهه از زمان در مفاسد مدیران و دستگاه‌های اجرایی ورود پیدا کنیم، زیرا یک تکلیف و یک وظیفه است، اگر در این موارد با دقت عمل نشود مردم نسبت به کارایی نظام جمهوری اسلامی بی اعتقاد خواهند شد.

حسینی عالمی بر برخورد با جریان‌های کوچک اجتماعی همچون اراذل واوباش، قمه کش‌ها، گردن کلفت‌ها و کسانی که اقدام به نشست‌هایی برای آزادی زندانیان سوء سابقه‌دار و خشن می‌کنند تاکید و مطرح کرد: این گونه تحرکات باعث یک معضل اجتماعی کوچک برای استان و باعث نارضایتی مردم می‌شود و باید همکاران قضایی به ویژه دادستان‌های شهرستان‌ها با حساسیت ویژه‌ ورود پیدا کنند تا از این ناهنجاری‌ها اجتماعی جلوگیری و با مجرمین با جدیت برخورد قانونی شود.

وی با اعلام شماره تلفن همراه ۰۹۱۱۲۲۹۳۲۴۰ خواستار اعلام تخلفات از سوی مردم شد و گفت: این موارد به صورت پیامک یا پیام‌رسان سروش به صورت مستقیم به اطلاع وی خواهد رسید و شخصا خبرها را پیگیری خواهد کرد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز مازندران در پایان گفت: گزارش‌هایی که به دادستان‌های شهرستان‌ها ارسال می‌شود با جدیت نسبت به موضوع ورود و مورد پیگیری قرار گیرد و نتیجه پیگیری به مرکز اعلام تا با یک هماهنگی به موقع بعضی از موارد مهم مورد بررسی قرار گیرد.

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا