اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 35349 مورخ:[1397-07-29 15:34:01]
 پیش‌بینی تولید ۵۷ هزار تن مرکبات در آمل/ آغاز برداشت از نیمه دوم آبان ماه
رئیس جهاد کشاورزی آمل خبر داد

پیش‌بینی تولید ۵۷ هزار تن مرکبات در آمل/ آغاز برداشت از نیمه دوم آبان ماه

رییس جهاد کشاورزی آمل با اشاره به برآورد تولید بیش از 57 هزار تن محصول مرکبات در این شهرستان گفت: ذخیره‌سازی و خرید مرکبات شب عید هم راستا با سیاست استان در شهرستان آمل انجام می‌شود.

به گزارش مازند اصناف؛ محمد اسلامی در گفت‌وگویی اظهار کرد: 15 درصد مزارع رتون در آمل با زیرکشت تقریبی 14 هزار و 200 هکتار برداشت شد و عملیات برداشت همچنان ادامه دارد.

وی با اشاره به اینکه نخستین برداشت کشت مجدد در آمل 27 مهر انجام می‌شود، گفت: برداشت عمومی مزارع کشت مجدد در اوایل آبان ماه شروع می‌شود.

رئیس جهاد کشاورزی آمل با بیان اینکه پیش بینی می‌کنیم 67 هزار تن برنج در کشت دوم شهرستان آمل تولید شود، تصریح کرد: برداشت کیوی از نیمه دوم آبان انجام می‌شود.

اسلامی با اشاره به اینکه در فروش برنج کشاورزان مشکل خاصی وجود ندارد، افزود: برداشت سیب در سطح یک هزار و 770 هکتار در آمل انجام شد.

وی با اشاره به برداشت 19 هزار و 500 تن سیب از باغات مزارع لاریجان تصریح کرد: برداشت مرکبات در آمل از نیمه دوم آبان ماه آغاز می‌شود.

رئیس جهاد کشاورزی آمل با اشاره به برآورد تولید بیش از 57 هزار تن محصول مرکبات در آمل یادآور شد: ذخیره‌سازی و خرید مرکبات شب عید هم راستا با سیاست استان در شهرستان آمل انجام می‌شود.

اسلامی در پایان با بیان اینکه پیش بینی می‌شود بارش اخیر به برخی مزارع کشاورزی آمل از 8 تا 15 درصد خسارت زده باشد، گفت: بارندگی اخیر خسارتی به باغات سردسیر و تاسیسات زیربنایی وارد کرد که پیش بینی خسارت را  53 هزار و 258 میلیون ریالی جمع بندی کردیم.

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا