اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 35347 مورخ:[1397-07-28 14:38:01]
لایحه حمایت از محیط‌بانان در کمیسیون کشاورزی مجلس تصویب شد/ پیش‌بینی افزایش حقوق محیط‌بانان
عضو هیأت رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس:

لایحه حمایت از محیط‌بانان در کمیسیون کشاورزی مجلس تصویب شد/ پیش‌بینی افزایش حقوق محیط‌بانان

عضو هیأت رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه لایحه حمایت از محیط‌بانان کشور در کمیسیون کشاورزی مجلس تصویب و منتطر ورود به صحن علنی مجلس است، گفت: 3 هزار محیط‌بان قادر به حفاظت از 16 میلیون هکتار عرصه نیستند.

به گزارش مازند اصناف؛ محمدعلی شاعری در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار فارس و در پاسخ به این سوال که 123 محیط‌بان تاکنون به دست متخلفان صید و شکار کشته شدند که آخرین مورد در استان گلستان بوده است، چرا مجلس شورای اسلامی در این زمینه حساسیت‌های لازم را در دستور کار ندارد، اظهار کرد: لایحه حمایت از محیط‌بانان در کمیسیون کشاورزی مجلس تصویب شده و منتظریم که وارد صحن علنی مجلس شود.

وی در پاسخ به این سوال که چه زمانی این موضوع در صحن مطرح می‌شود، افزود: در حال حاضر ممکن است که 200 لایحه در نوبت باشد.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: در لایحه جدید مباحث شفاف‌تری در ارتباط با حمایت از محیط‌بانان طرح شده و در صورت تصویب حمایت‌های جدی‌تر از محیط‌بانان انجام می‌شود.

شاعری با اعلام اینکه غیر از مباحث مبارزه با افراد مختلف در حوزه شکار باید به فرهنگ‌سازی هم توجه شود، گفت: روی شیوه‌های الکترونیکی برای حفاظت از عرصه محیط زیست باید متمرکز شویم و متجاوزان قبل از شکار شناسایی شده و اطلاعات کاملی از افراد شکارچی در اختیار سازمان‌های مسؤول قرار گیرد.

وی با اعلام اینکه میزان جرایمی که برای  شکار حیوانات در نظر گرفته می‌شود، کم است، افزود: بنا داریم در لایحه جدید میزان جرایم شکارهای غیرقانونی را افزایش دهیم.

نماینده مردم شرق مازندران با اعلام اینکه شکار حیوانات باید اقدام زشت در جامعه به صورت جدی فرهنگ‌سازی شود، یادآور شد: باید به صورت ریشه‌ای و اجتماعی پای متجاوزان به عرصه‌های منابع طبیعی قطع شود.

وی خاطر نشان کرد: بیش از 16 میلیون هکتار از عرصه‌های محیط زیستی کشور تنها توسط 3 هزار محیط‌بان حفاظت می‌شود، تعداد محیط‌بانان کشور کم،  تجهیزاتی که در اختیار دارند قدیمی بوده و به لحاظ درآمدی هم انگیزه لازم را ندارند،در لایحه جدید تلاش کردیم که این مشکلات را رفع کنیم.

عضو هیأت رئیسه مجلس شواری اسلامی با اعلام اینکه ممنوعیت شکار و صید غیرمجاز باید به فرهنگ عمومی تبدیل شود، گفت: به لحاظ اجتماعی باید عرصه بر متجاوزان به منابع طبیعی و محیط زیست تنگ شود.

وی خاطر نشان کرد: نیاز داریم که امکانات و تجهیزات محیط‌بانان به روز شده و سیستم‌های الکترونیکی برای پایش، کنترل، شناسایی، هشدار و مقابله با متجاوزان به عرصه محیط زیست گسترش پیدا کند.

 شاعری اضافه کرد: امکان حفاظت از عرصه‌های محیط زیست با 3 هزار نیرو و تجهیزات قدیمی و کهنه وجود ندارد باید کنترل ماشینی و حفاظت سیستمی در دستور کار قرار گیرد.

 

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا