اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 35338 مورخ:[1397-07-26 12:23:01]
 ششمین جشنواره انار اشرف در بهشهر برگزار می‌شود
فرماندار بهشهر:

ششمین جشنواره انار اشرف در بهشهر برگزار می‌شود

فرماندار بهشهر گفت: ششمین جشنواره انار اشرف از دوم تا ششم آبانماه در مجتمع گردشگری و تفریحی هوتو برگزار می شود.

به گزارش مازند اصناف؛ هادی خنجری گفت: تلاش برای شناساندن ظرفیت های مختلف گردشگری این شهرستان، شناساندن انار به عنوان برند بهشهر و توسعه اقتصادی در این بخش از جمله اهداف برگزاری این جشنواره است.

وی اظهار کرد: در طول سال های مختلف با برگزاری این جشنواره تلاش برای شناساندن این محصول و ظرفیت های مختلف انجام و اقدامات موثری انجام شده است که در ادامه راه باید در این بخش برای توسعه بیشتر، گام های موثرتری برداشته و مشکلات مختلف برطرف شود.

فرماندار بهشهر، این شهرستان را یکی از زایشگاههای مهم انار در کشور دانست که انار بهشهر شهرت کشوری دارد و باید در شناساندن بیشتر آن تلاش شود.

خنجری با اعلام اینکه از ۲۸ گونه انار مازندران، ۱۶ رقم این محصول بهشتی،  در بهشهر کشت و برداشت می شود؛ یادآور شد: این شهرستان از ظرفیت خوبی در بخش انار برخوردار است که باید ظرفیت های مختلف ان به جامعه شناسانده شود و در اقتصادی بیش از پیش از این محصول استفاده شود.

وی گفت: این جشنواره که با مشارکت جهاد کشاورزی و دستگاههای مختلف برگزار می‌شود؛ شامل معرفی انار بهشهر وعرضه مستقیم انار و فرآورده های آن ، صنایع دستی و سوغات استانها ، آشپزی و پخت نان محلی و آش و غرفه های مختلف فرهنگی، اقتصادی است.

مرجع: مهر


» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا