اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 35337 مورخ:[1397-07-26 12:16:01]
 750 واحد تولیدی مازندران دارای نشان استاندارد هستند
مدیرکل استاندارد مازندران:

750 واحد تولیدی مازندران دارای نشان استاندارد هستند

مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی مازندران با تاکید بر ترویج فرهنگ استاندارد گفت: ۷۵۰ واحد تولیدی استان دارای نشان استاندارد هستند.

به گزارش مازند اصناف؛ مسعود جوادی صبح پنجشنبه در مراسم بزرگداشت روز استاندارد با گرامیداشت روز جهانی استاندارد یادآور شد: خوشبختانه باکیفیت ترین کالاها در استان تولید می شود که برخی در کشور و جهان برند شده است.

وی افزود: در استان مازندران ۷۵۱ واحد تولیدی مشمول استاندارد اجباری داریم و در آن هزار و ۴۱۶ قلم کالای دارای پروانه استاندارد تولید می شود و سالانه هزار و ۸۰۰ مورد بازدید و نمونه برداری از مجموعه های مختلف صورت می گیرد.

وی ادامه داد: ۱۳ هزار مورد بازرسی از مراکز عرضه، کنترل ۴۵ هزار وسیله سنجش و تدوین ۵۰۰ استاندارد ملی در استان از جمله اقدامات بوده و ۴۶ مورد استاندارد سال قبل تدوین شده است.

مدیرکل استاندارد مازندران با اشاره به تشکیل نمایشگاه کالاهای استاندارد گفت: این نمایشگاه در ۴۰ غرفه محصولات را به نمایش گذاشته اند و می تواند گامی برای ترویج و توسعه کالاهای استاندارد باشند.

جوادی خواستار توجه بیشتر مردم به مقوله استاندارد شد و گفت: اگر مسائل فرهنگی حل شود و مردم استفاده از باکیفیت را حق خود بدانند مسائل فراروی برطرف می شود.

وی کمبود پرسنل را از مشکلات برشمرد و گفت: با ۸۰ پرسنل و کارمند ۱۸ هزار محموله وارداتی و ۱۸۰۰ گواهینامه وارداتی و صادراتی را کنترل و صادر کرده اند این شمار کارمند پاسخگوی نیازها نیست و مردم باید به استاندارد توجه کنند.

وی سامانه ۱۵۱۷ را برای رسیدگی به شکایات ذکر کرد و از مردم خواست تا شکایات خود را ار طریق این سامانه منعکس کنند.

 

مرجع: مهر

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا