اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 35334 مورخ:[1397-07-25 14:10:01]
 ایتالیا هدف صادراتی مازندران است
رئیس اتاق بازرگانی مازندران:

ایتالیا هدف صادراتی مازندران است

رئیس اتاق بازرگانی مازندران با اشاره توسعه تبادلات بین ایران و ایتالیا گفت: مازندران این کشور را به عنوان هدف صادراتی مدنظر قرار داده است.

به گزارش مازند اصناف؛ عبدالله مهاجر صبح چهارشنبه در نشست هیئت تجاری جمهوری ایتالیا با مدیران دستگاههای اجرایی مازندران با بیان ایکه ایتالیا چهارمین کشور تامین کننده کالاهای وارداتی به ایران و دومین خریدار غیرنفتی کالای ایران است گفت: به دلیل نزدیکی و تبادلات ایران و ایتلیا شاهد مرادوات ۱۳ میلیون دلاری در سال هستیم.

وی افزود: حجم وسیع سرمایه گذاری نشان می دهد که ظرفیت و علایق دوکشور برای توسعه همکاری ها بالا است و نشان می دهد که در این حوزه مسئولیت سنگین تری داریم.

مهاجر با عنوان اینکه ما به عنوان نماینده بخش خصوصی در استان باید ورود جدی تری برای توسعه تبادلات داشته باشیم و آن را به سطح قابل قبولی ارتقا دهیم ادامه داد: مازندران در حوزه های مختلف از جمله کشاورزی، طیور، مرکبات، صنایع غذایی و معدنی توانمندی بالایی دارد.

وی با اظهار اینکه مازندران، ایتالیا را به عنوان کشور هدف صادراتی مدنظر قرار داده است و همکاری های خوبی با آن دارد گفت: در حوزه صنعت چهار هزار واحد صنعتی بزرگ، کوچک و متوسط در استان فعالیت دارد.

وی از اعزام و پذیرش هیئت های مختلف تجاری و اقتصادی از سوی مازندران و ایتالیا خبر داد و گفت: مازندران بنا دارد تا سطح تجارت و تبادلات را با ایتالیا ارتقا یابد.

مهاجر تصریح کرد: در حوزه گردشگری نیز ظرفیت های خوبی در استان مازندران وجود دارد و وجود ۴۰۰ کیلومتر نوار ساحلی ظرفیت های گردشگری استان را ارتقاء داده است.

 

مرجع: مهر

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا