اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 35330 مورخ:[1397-07-25 13:38:01]
ماجرای بازگرداندن 6 هزار دلار توسط راننده تاکسی ساروی/«جوانمرد» رسم جوانمردی را ادا کرد

ماجرای بازگرداندن 6 هزار دلار توسط راننده تاکسی ساروی/«جوانمرد» رسم جوانمردی را ادا کرد

راننده تاکسی ساروی گفت: بازگرداندن کیف پول به صاحبش اتفاق مهمی در زندگیم بود و احساس می‌کنم خداوند مرا مورد آزمایش قرار دارد و از این آزمایش توانستم سربلند بیرون بیایم.

به گزارش مازند اصناف؛ راننده تاکسی ساروی مانند همه روزها در ایستگاه خود مشغول به کار بود، اتفاق عجیبی طی روزهای گذشته برایش رخ داد که موجب شد نامش دهان به دهان بچرخد.

ماجرا به حدود چند روز قبل برمی‌گردد که از مسیر میدان امام به ساعت درحال حرکت و جابه‌جایی مسافران بود، پس از پیاده کردن دو مسافر نزدیک میدان ساعت خانمی که در صندلی پشت نشسته بود متوجه کیف پولی شد و شخصی که کنار آن خانم نشست ادعا کرد که کیف پول متعلق به خودش است به همین دلیل درگیری و کشمکش میان راننده و آن فرد موجب تجمع مردم شد و آن فرد با دیدن تجمع از محل متواری شد.

ادامه ماجرا را از زبان میثم جوانمرد راننده ساروی می‌خوانیم که در گفت‌وگو با فارس، گفت: پس از درگیری که میان‌مان رخ داد از فرد خواستم که بگوید درون کیف چقدر پول است که مشخص شد کیف برای خودش نیست و با دیدن جمعیت متواری شد.

وی افزود: پس از این ماجرا کیف را برای یافتن سرنخی از صاحبش باز کردم ولی مدرکی نبود و با مقادیر زیادی دلار که بعدها فهمیدم 6 هزار دلار بود مواجه شدم.

جوانمرد اضافه کرد: پس از آن روز آرام و قرار نداشتم و به تمام همکاران راننده سپردم که اگر کسی سراغ کیف را گرفتند نشانی من را بدهند.

وی ادامه داد: پس از گذشت چند روز همان دو نفر به من مراجعه کردند و با دادن نشانی کیف را تحویل گرفتند.

این راننده تاکسی بیان کرد: در این مدت با عکس‌العمل‌ها و برخوردهای متفاوتی مواجه شدم اطرافیان و نزدیکانم تشکر کردند و به‌ویژه پدر و مادرم به داشتن فرزندی مانند من افتخار کردند که برایم خیلی باارزش بود و خودم نیز حس خوبی داشتم.

جوانمرد با اشاره به اینکه پنج سال است که به‌عنوان راننده تاکسی کار می‌کنم و من و همکارانم شبانه‌روز کار می‌کنیم تا نان حلال را سر سفره بیاوریم، گفت: باوجود اینکه از افزایش قیمت لوازم خودرو و پایین بودن نرخ کرایه باتوجه به وضعیت معیشت گلایه داریم در این مدت هیچ‌گاه این فکر حتی به ذهنم خطور نکرد که کیف پول را به صاحبش بازنگردم و در واقع بازگرداندن کیف پول به صاحبش اتفاق مهمی در زندگیم بود و احساس می‌کنم خداوند مرا مورد آزمایش قرار دارد و از این آزمایش توانستم سربلند بیرون بیایم.

وی یادآور شد: وقتی با این پول مواجه شدم احساس کردم که متعلق به من نیست و هرچه زودتر باید به صاحبش بازگردانم.

به گزارش فارس، همواره در زندگیمان با افرادی برخورد می‌کنیم که با انجام کار خیر توانستند سر از سرها در بیاورند و این راننده تاکسی نیز با انجام این کار خوب ثابت کرد امانت‌دار خوب و باوجدانی است.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا