اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 35324 مورخ:[1397-07-24 11:27:01]
اصناف از مولفه های قدرت نظام هستند
استاندار مازندران:

اصناف از مولفه های قدرت نظام هستند

استاندار در همایش پلیس، امنیت و اصناف، گفت: اصناف از مهمترین مولفه های قدرت نظام و حلقه اتصال بین منازل با صنایع و مراکز تولیدی کشور هستند.

به گزارش مازند اصناف؛ "محمد اسلامی" در همایش پلیس، امنیت و اصناف که عصر روز گذشته در ساری برگزار شد، گفت: علاوه بر دستگاه های نظارتی که باید بیش از گذشته در این شرایط اقتصادی، کنترل و مراقبت را انجام بدهند، اصناف نیز باید مراقب احتکار و گران فروشی صاحبان دارای پروانه بهره برداری راکد باشند.

استاندار مازندران، فعالیت بازاریان و اصناف را حق العمل کاری و حبیب الله توصیف کرد و گفت: در طول 40 سال از پیروزی انقلاب اسلامی، اصناف و بازاریان همواره مولفه های قدرت نظام بودند.

اسلامی در بخش دیگری از سخنانش به وضعیت سیاسی و اجتماعی امروز کشورمان اشاره کرد و گفت: دشمن قسم خورده ایران از خزانه کشورهای اسلامی برای ساقط کردن نظام جمهوری اسلامی هزینه می کند.

وی با اشاره به اینکه ایران در اوج قدرت است و نشانه های آن خنثی شدن تمام توطئه های دشمنان است، گفت: همه باید وضعیت امروز کشورمان را به درستی بشناسند و درک کنند.

استاندار مازندران، گفت: دشمنان نظام امروز با عملیات روانی و با بی ارزش جلوه دادن پول ملی درصدد هستند تا دل مردم را خالی کنند و این رویکرد را به صورت علنی با برنامه ایجاد ابرتورم اعلام کردند.

اسلامی با بیان این نکته که این تحلیل و تفسیر نیست بلکه عین برنامه آنان است، بیان داشت: دشمن که سعی در ایجاد آشوب و کشاندن مردم به خیابان ها را داشته است، امروز با ایستادگی، مقاومت و هوشیاری مردم ایران در مرحله گذار از این وضعیت قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از مایحتاج و نیازهای اساسی مردم در داخل کشور تامین می شود و وابستگی خارجی وجود ندارد، گفت: امروز درآمد ارزی کشور با افزایش صادرات بیشتر شده است ولی دشمن با عملیات فریب سازی درصدد است تا طوری دیگر جلوه دهد که با شکست نیز مواجه شد.

 

*بهبود معیشت مردم؛ اصلی راهبردی برای اصناف و پلیس

در ادامه این همایش، سردار میرفیضی فرمانده انتظامی استان مازندران با بیان اینکه 160 هزار واحد صنفی با جمعیت حدود 350 هزار نفر در استان فعال هستند، گفت: 18درصد از بازاریان استان دارای مدرک زیر دیپلم،  52درصد دیپلم و فوق دیپلم و 30 درصد بالای لیسانس هستند.

سردار میرفیضی، افزود: پلیس و بازاریان امروز به همکاری و مشارکت بیشتری برای تسلط بر بازار نیاز دارند و نیروی انتظامی همواره در تعامل با اصناف است.

وی با اشاره به افزایش رضایتمندی مردم از پلیس، گفت: از آنجایی که بازاریان و خانواده آنان حدود یک چهارم جمعیت استان مازندران را تشکیل می دهند، فعالیت های آنان در اقتصاد کشور بسیار مهم و حساس است.

فرمانده انتظامی استان مازندران از مردم استان به عنوان مردمانی با تفکر و بینش سیاسی درست نام برد و گفت: نبود هرج و مرج و اعتراضات امنیتی نشان می دهد که مردم تحت تاثیر فضاسازی های دشمنان قرار نگرفته و در تحلیل و تفسیر حرکت های دشمنان علیه نظام، دارای بینش قوی هستند.

سردار میر فیضی بهبود معیشت مردم را یک اصل راهبردی برای اصناف و پلیس دانست و گفت: به همین دلیل با هرگونه احتکار کالا برخورد می شود.

 

*اصناف در کنار پلیس نقش بسزایی در ارتقاء احساس امنیت جامعه دارد

رئیس اتاق اصناف مازندران نیز در این همایش ضمن قدردانی از همکاری پلیس با بازاریان، گفت: کسبه های بازار قاچاقچیان و محتکران نیستند چون قاچاق توسط افرادی سودجو انجام می شود.

پیرزاده با بیان اینکه تعدد واحد های صنفی و راکد بودن برخی از واحد های دارای پروانه مشکلات بازار را بیشتر می کند، افزود: امروز درآمد بازاریان به دلیل کاهش قدرت خرید و تعدد بی حساب واحد ها، کاهش محسوسی یافته است.

وی همچنین اظهار داشت: در شرایطی که بازاریان در فشار اقتصادی با مردم همراهی می کنند، دولت بایستی در پرداخت حق بیمه بازاریان، تسهیلات کم بهره و اصلاح قانون کار به کمک اصناف بیاید.

رئیس اتاق اصناف مازندران به فعالیت گسترده دستفروشان و شکل گیری بازار روزهای غیرمنظم و غیر کنترل شده در استان اشاره کرد و گفت: این گروه که بسیاری از آنان برای گذراندن معیشت فعالیت می کنند، نباید بدون پرداخت مالیات و به صورت غیر ساماندهی شده فعالیت بازاریان را مختل کنند.

پیرزاده در ادامه با اشاره به نقش اصناف در ارتقاء احساس امنیت در جامعه، افزود: اصناف در کنار پلیس نقش بسزایی در ارتقاء احساس امنیت جامعه دارد.

 

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا