اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 35318 مورخ:[1397-07-23 11:59:01]
حمل روزانه هزار تن بار در مازندران/ موج سواری ممنوع

حمل روزانه هزار تن بار در مازندران/ موج سواری ممنوع

روزانه حدود هزار تن کالا توسط کامیونداران مازندرانی جابجا می شود و به رغم مشکلات صنفی، این قشر همچنان در سینه کش جاده ها، پای کار هستند.

به گزارش مازند اصناف؛ هزار و ۵۰۰ راننده کامیون در مازندران فعالیت دارند و روزانه ۷۰۰ تا ۸۰۰ تن بار از استان به مناطق مختلف کشور بارگیری و حمل می شود.

آنان، ارتقای تامین امنیت خودروهایشان در مسیر حمل بار، تامین تجهیزات و لوازم یدکی را از مهمترین خواسته های خود بیان می کنند و از مسئولان تقاضا دارند به نیازهای صنفی این قشر توجه داشته باشند.

محمدعلی فرجی رئیس اتحادیه کامیونداران مازندران که سالهاست در این حرفه فعالیت دارد، امنیت و ارتقای آن برای تردد کامیون ها در مسیرهای حمل بار در مناطق مختلف کشور را از جمله نیازها و دغدغه ها بیان می کند و به خبرنگار مهر می گوید: متاسفانه هنگام شب در مسیرهای مختلف نسبت به سنگ پرانی و شکستن شیشه کامیون ها از سوی برخی افراد سودجوء اقدام می شود.

وی اظهار داشت: روزانه پنج هزار کامیون بار در استان و یا به سمت مناطق مختلف کشور جابجا می شود و این قشر همواره پای کار هستند.

فرجی تامین لاستیک را از جمله نیازها بیان می کند و می گوید: اعطای لاستیک در استان را به صورت سامانه ای کردیم و امیدواریم با برنامه ریزی این مشکلات حل شود.

رئیس اتحادیه کامیونداران مازندران با اظهار اینکه راننده ها همانگونه که در ایام دفاع مقدس نقش فعالی داشته اند امروز نیز خدمت رسانی می کنند گفت: برخی ها قصد دارند بر مشکلات صنفی این قشر موج سواری کنند که اجازه چنین کاری به آنان نخواهیم داد.

 وی تصریح کرد: اینکه مشکلات صنفی داریم شکی نیست ولی در شرایط کنونی که با تحریم های ظالمانه مواجه هستیم رانندگان خود را ملزم می دانند تا به هموطنان ارائه خدمات دهند و درهر شرایطی حامی دولت هستیم.

فرجی با بیان اینکه روزانه به مقاصد مختلف کشور از جمله جیرفت، اصفهان، یزد و غیره حمل بار داریم خواستار ارتقای امنیت در جاده های ارتباطی و حمل بار شد.

روح الله حسینی که ۲۲ سال به عنوان راننده کامیون مشغول فعالیت است نیز به خبرنگار مهر می گوید: مشکل اصلی و عمده رانندگان لوازم یدکی و لاستیک است زیرا قیمت آن نسبت به قبل چند برابر شده و در عین حال نرخ کرایه ها چندان افزایش نیافته است.

وی با بیان اینکه هزینه ها و استهلاک کامیون و خودروهای سنگین بسیار بالا است ادامه داد: با این وضعیت گرانی تجهیزات و لوازم یدکی، رانندگان مشغول خدمت رسانی هستند .

 

وی با بیان اینکه برخی خواسته های رانندگان صنفی است و خواهان رفع مشکلاتشان از سوی مسئولان امر هستند گفت: هیچ راننده ای دوست ندارد دست از کار بکشد و هدف همه ما این است که در شرایط کنونی به دولت کمک کنیم.از شروع طرح توزیع لاستیک مورد نیاز رانندگان شاغل در بخش حمل‌ونقل جاده‌ای بر اساس نرخ مصوب در مازندران تا کنون قریب یک  هزار حلقه لاستیک به متقاضیان تحویل داده شد

از شروع طرح توزیع لاستیک مورد نیاز رانندگان شاغل در بخش حمل‌ونقل جاده‌ای بر اساس نرخ مصوب در مازندران تا کنون قریب یک  هزار حلقه لاستیک به متقاضیان تحویل داده شد، به گفته احمد آفرین محمدزاده مدیرکل راهداری مازندران،  اختصاص لاستیک به رانندگان براساس پیمایش و کارکرد ناوگان صورت می پذیرد. بر اساس اقدامات انجام‌شده در راستای خدمات‌رسانی به رانندگان، انجمن‌های صنفی رانندگان نسبت به شناسایی و ثبت‌نام متقاضیان دریافت لاستیک با نرخ مصوب اقدام می‌کنند.

محمدزاده گفت: این اداره کل آمادگی کامل دارد نسبت به رسیدگی موثر به مطالبات رانندگان و پاسخگویی به مشکلات آنها اقدام کرده و رفع مسائل آنها را خارج از نوبت رسیدگی کند.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای مازندران درباره اقدامات در دست اجرای این اداره کل در مورد پیگیری مطالبات رانندگان، افزود: پیگیری‌های مجدانه در خصوص پیمایش سوخت، بیمه تکمیلی، درخواست‌ها و شکایات، نظارت دقیق بر عملکرد شرکت‌های حمل و نقل تشکیل جلسات مستمر و منظم مطالبات رانندگان با انجمن‌های صنفی و معرفی شرکت‌های متخلف حمل و نقل به کمیسیون ماده ۱۲ استان بخشی از اقدامات این اداره کل در مورد مطالبات رانندگان بوده که در مازندران در حال بررسی، پیگیری و اجرا است.

 در شش‌ ماه اول امسال هشت‌ میلیون و ۴۵۱‌هزار و ۲۵۱‌تن کالا از مازندران به سایر نقاط کشور جابه‌جا شده که نسبت به مشابه سال قبل با رشد ۳۰‌درصدی همراه بوده است.

 

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا