اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 35308 مورخ:[1397-07-16 10:25:01]
خسارت 5 هزار میلیارد ریالی سیل به اراضی باغی و زراعی مازندران
رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران اعلام کرد

خسارت 5 هزار میلیارد ریالی سیل به اراضی باغی و زراعی مازندران

رئیس جهاد کشاورزی مازندران گفت: میزان برآورد اولیه از خسارات سیل اخیر به اراضی باغی، زراعی و دام و طیور استان بیش از 5 هزار میلیارد ریال تخمین زده شده است.

عزیزالله شهیدی فر در گفت‌وگو با خبرنگار مازند اصناف؛ در خصوص برآورد اولیه خسارات وارده به اراضی باغی و زراعی استان اظهار کرد: هم اکنون در حال برآورد اولیه خسارات در شهرهای استان هستیم، چرا که سیل و خسارات ان تمامی نقاط استان را شامل می‌شود.

وی افزود: میزان برآورد اولیه از خسارات سیل اخیر به اراضی باغی، زراعی و دام و طیور استان بیش از 5 هزار میلیارد ریال تخمین زده شده است که پس از جمع‌بندی نهایی، رقم دقیق اعلام خواهد شد.

رئیس جهاد کشاورزی مازندران در خصوص اینکه آیا سیل و بارندگی اخیر بر روی محصولات باغی به‌ویژه مرکبات و نیز کشت دوم برنج در استان اثرات منفی محسوسی وارد کرده است یا خیر، گفت: خوشبختانه بر روی باغات مرکبات استان خسارات جدی وارد نکرده است، اما در خصوص اراضی کشاورزی، زمین‌هایی که در کنار رودخانه‌ها و معابر آب قرار داشتند، اثرگذار بوده و خساراتی را به بار آورده است.

شهیدی‌فر با بیان اینکه خسارات در اکثر شهرهای استان به کشاورزان و دامداران وارد شده است، گفت: بیشترین خسارات وارده در مازندران به اراضی کشاورزی و باغی تنکابن بوده است و پس از آن شهرهای آمل، بابل و چالوس نیز خسارات جدی را بر اثر سیل شاهد بودند.

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا