اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 35306 مورخ:[1397-07-16 10:21:01]
 کشف زمین‌خواری 21 هزار میلیاردی در مازندران
فرمانده انتظامی مازندران اعلام کرد

کشف زمین‌خواری 21 هزار میلیاردی در مازندران

فرمانده انتظامی مازندران از کشف 21 هزار میلیارد ریالی زمین خواری و رهاسازی 220 هزار متر از اراضی ملی در استان طی 6 ماهه گذشته خبر داد .

به گزارش مازند اصناف؛ سردار سیدمحمود میرفیضی در گفت‌وگو با خبرنگار ما گفت: اراضی ملی و منابع طبیعی برای تداوم زندگی بشر و حق نسل آینده برای بقاء و زندگی بهتر و منبعی برای توسعه و آبادانی کشور است.

فرمانده انتظامی استان مازندران تصریح کرد: زمین خواری یکی از جرایم اقتصادی است که زمین خواران صرفا با روش های نادرست ثروتی را تصاحب می کنند که خود هیچگونه نقشی در تولید آن نداشته اند که از اثرات آن می توان به گرانی بخش مسکن، روی آوری مردم به سمت شهرنشینی و عدم توسعه به بخش کشاورزی اشاره کرد.

میرفیضی خاطر نشان کرد: طمع ورزی مجرمان یکی از مهمترین دلایل افراد برای تصاحب منابع طبیعی و خدادادی که حقوق عامه مردم و آیندگان است، محسوب می شود که تصاحب املاک و اراضی با جعل اسناد ملکی و هویتی، نشانه گذاری های خود ساخته و تبانی با افراد ذی نفوذ از نمونه های بارز آن محسوب می شود.

این مسئول ادامه داد: تغییر کاربری و تصرف غیر قانونی اراضی ملی توسط برخی افراد سودجو در سال های اخیر به معضلی جدی تبدیل شده که برای مقابله با آن، پلیس گام های موثری برداشته است.

میرفیضی تصریح کرد: در این راستا پلیس با بکارگيري توان اطلاعاتی، علمي و عملیاتی خود، اقدامات موثری را برای شناسایی زمین خواران و آزاد سازی زمین های تحت تصرف آنان در دستور کار قرار داده است.

وی خاطرنشان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون، پلیس در مبارزه قاطعانه با جرایم اقتصادی از جمله زمین خواری موفق به آزادسازی 220 هزار متر از اراضی ملی و منابع طبیعی در سطح استان مازندران شدند .

این مقام ارشد انتظامی، ارزش مجموع زمین های آزادسازی شده از ابتدای سال جاری تاکنون را بالغ بر 21هزار میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: توجه به موانع، چالش ها و راه های مقابله با زمین خواری و جرایم مرتبط با آن از راه های کاهش این معضل اقتصادی در جامعه است .

فرمانده انتظامی مازندران گفت: مقابله با زمین خواران به منظور حفظ حقوق آیندگان و جلوگیری از بین رفتن مواهب الهی و منابع طبیعی نیازمند یک عزم و اراده ملی و همگانی است.

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا