اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 35301 مورخ:[1397-07-15 12:07:01]
بوسه تور صیادان مازندرانی از امروز بر آب‌های خزر
فصل صید در مازندران آغاز شد

بوسه تور صیادان مازندرانی از امروز بر آب‌های خزر

براساس مصوبه کمیته مدیریت صید ماهیان استخوانی سازمان شیلات ایران، صیادان پره مازندرانی می‌توانند 5 روز زودتر از سنوات قبل یعنی از امروز پانزدهم مهرماه، تورهای صیادی را در دریا پهن و برای صید اقدام کنند.

به گزارش مازند اصناف؛ براساس مصوبه کمیته مدیریت صید ماهیان استخوانی سازمان شیلات ایران، صیادان پره مازندرانی می‌توانند 5 روز زودتر از سنوات قبل یعنی از امروز پانزدهم مهرماه، تورهای صیادی را در دریا پهن و برای صید اقدام کنند.

بر اساس این گزارش، در شش ماهه نخست امسال، دو هزار و 875 تن محصولات شیلاتی، اعم از خاویار پرورشی، گوشت ماهیان خاویاری، ماهی قزل آلا و کیلکا به ارزش 12 میلیون دلار به کشورهای هدف صادرشده است.

سال گذشته، یک‌هزار و 500 تن گوشت ماهی خاویاری و یک‌هزار و 900 کیلوگرم خاویار پرورشی استحصال و بخشی به بازار هدف صادر و بخشی هم در داخل کشور مورد استفاده قرار گرفت.

گفتنی است 6 هزار صیاد در سواحل مازندران فعالیت دارند که طی سال گذشته 20 هزار تن انواع ماهیان استخوانی و کیلکا را با ارزش اقتصادی 120 میلیارد تومان صید کردند.

به گزارش خبرنگار ما، 54 تعاونی پره با 3 هزار و 800 صیاد در نوار ساحلی مازندران مشغول فعالیت هستند که از امروز 15 مهرماه صید ماهیان استخوانی را در دریای مازندران آغاز می‌کنند.

شایان ذکر است هر ساله فصل صید در مازندران از 20 مهرماه آغاز و تا نیمه فروردین سال بعد ادامه دارد که طی سال‌جاری این زمان 5 روز زودتر از سال‌های پیشین تعیین و صیادان از روزهای قبل خود را برای شروع فصل کاری جدید امسال آماده کردند.

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا