اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 35294 مورخ:[1397-07-10 13:11:01]
صادرات 279 هزار تن کالا طی نیمه نخست امسال از بندر امیرآباد
مدیر بندر امیرآباد خبر داد

صادرات 279 هزار تن کالا طی نیمه نخست امسال از بندر امیرآباد

مدیر بنادر و دریانوردی منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد با اشاره به رشد 12 درصدی صادرات طی سال‌جاری گفت: حجم صادرات از بندر امیرآباد به کشورهای همسایه طی ابتدای فروردین تا پایان شهریور امسال از 249 هزار و 285 تن در مدت مشابه سال قبل، با 12 درصد افزایش به 279 هزار و 39 تن رسید.

سیاوش رضوانی در گفت‌وگو با مازند اصناف؛ اظهار کرد: حجم صادرات از بندر امیرآباد به کشورهای همسایه طی ابتدای فروردین تا پایان شهریور امسال از 249 هزار و 285 تن در مدت مشابه سال قبل، با 12 درصد  افزایش به 279 هزار و 39 تن رسید.
 
وی با بیان اینکه بنادر آکتائو، آستراخان، ماخاچ کالا، ترکمنباشی، باکو، اولیا، اَلت و آلفا مقصد تخلیه محصولات صادراتی از بندر امیرآباد بودند، افزود: 111 نوع کالا و محصولات طی این مدت از بندر امیرآباد صادر شد که شامل 15 گروه‌ پایه کالاهای ساختمانی، کالاهای معدنی، محصولات کشاورزی، دامی و احشام، کود و سموم شیمیایی، مواد اولیه و ترکیبات شیمیایی، مواد نفتی، لوازم خانگی و محصولات سبک، مواد غذایی، ماشین‌آلات، پارچه و الیاف و منسوجات، کاغذ و مقوا، مصنوعات فلزی، قطعات و لوازم یدکی، کانتینر و ابزارآلات و دستگاه‌های سبک می‌شود.
 
مدیر بنادر و دریانوردی منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد با بیان این که رشد صادرات در بعضی بخش‌های مهم تولیدات استان نقطه عطف فعالیت‌های صادراتی بندر امیرآباد در نیمه نخست امسال است، تصریح کرد: صادرات کالاهای ساختمانی از بندر امیرآباد طی شش ماه نخست سال‌جاری با 28 درصد رشد به 269 هزار و 728 تن رسید.
 
این مسئول اضافه کرد: همچنین در صادرات محصولات کشاورزی، دامی و احشامی که از مهم‌ترین بخش‌های تولید در مازندران به شمار می‌آید با افزایش صادرات مجموعه این محصولات از 764 تن در نیمه نخست سال گذشته به 2 هزار و 248 تن در 6 ماه نخست امسال، شاهد رشد چشمگیر 194 درصدی بودیم.

رضوانی بیان کرد: صادرات پارچه و الیاف و منسوجات نیز اعم از روفرشی، طناب، فرش ماشینی، گونی و گلیم فرش از 13 تن در 186 روز ابتدایی سال گذشته به 61 تن در 6 ماه ابتدایی امسال رسید.
 
وی برگزاری همایش بین‌المللی توسعه صادرات از مسیر دریای خزر را یکی از اقدامات مهم در افزایش صادرات از این بندر برشمرد و تاکید کرد: پس از برگزاری این همایش مهم بین‌المللی، شاهد افزایش ارتباطات اقتصادی و درخواست فعالیت‌های تجاری و ترانزیتی از سوی سرمایه‌گذاران و فعالان اقتصادی کشورهای همسایه و بخش‌های دولتی این کشورها بودیم که این تعاملات همچنان ادامه دارد و افزایش خواهد یافت.
 
مدیر بنادر و دریانوردی منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد در پایان متذکر شد: با بهره‌برداری از برخی زیرساخت‌ها مانند اسکله رورو ریلی تا چند ماه دیگر، میزان صادرات از بندر امیراباد به کشورهای همسایه با رشد چشمگیری مواجه خواهد بود.

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا