اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 35287 مورخ:[1397-07-09 14:43:01]
 50 درصد از اراضی مازندران باید به علوفه اختصاص یابد/ وجود 17 هزار هکتار آب‌بندان در استان
رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران:

50 درصد از اراضی مازندران باید به علوفه اختصاص یابد/ وجود 17 هزار هکتار آب‌بندان در استان

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با بیان اینکه از اراضی قابل کشت استان، 50 درصد آن باید به علوفه اختصاص یابد؛ گفت: در مازندران 17 هزار هکتار آب‌بندان وجود دارد که نقش عمده‌ای در تامین آب بخش کشاورزی دارد.

به گزارش مازند اصناف؛ عزیزالله شهیدی‌فر ظهر امروز در جلسه شورای هماهنگی سازمان جهاد کشاورزی که به میزبانی اداره کل شیلات مازندران برگزار شد با تاکید بر اینکه خدمت‌رسانی به جامعه کشاورزی باید اولویت کاری همکاران جهاد کشاورزی قرار گیرد، گفت: اعتقاد بر این است بخش کشاورزی نقش ویژه‌ای در تامین امنیت غذایی کشور دارد و از اهمیت بالایی برخوردار است.
 
وی با اشاره به جذب چشمگیر اعتبارات تسهیلات اشتغال روستایی افزود: بخش کشاورزی در مازندران توانسته فراتر از تسهیلات اختصاص داده شده جذب داشته باشد و نقش عمده‌ای در ایجاد اشتغال روستایی داشته باشد.
 
رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران خاطرنشان کرد: از اراضی قابل کشت استان، 50 درصد آن باید به علوفه اختصاص یابد و مابقی گندم و کلزا و سایر محصولات زراعی کشت شود و این امر باید به صورت جدی در استان پیگیری شود.
 
این مسؤول درباره طرح تنفس جنگل عنوان کرد: منابع طبیعی و آبخیزداری باید بهره برداری و استفاده از درختان شکسته را در دستورکار قرار دهد و و این اقدام را در این طرح در اولویت کاری خود قرار دهد.
 
شهیدی‌فر با تاکید بر اینکه آب‌بندان‌ها در حوزه کاری جهاد کشاورزی است، اظهار کرد: در مازندران 17 هزار هکتار آب‌بندان وجود دارد که نقش عمده‌ای در تامین آب بخش کشاورزی دارد.
 
وی در پایان گفت: مدیران کل دستگاه‌های وابسته و پیوسته باید در اجرای کارها هماهنگی بیشتری با سازمان جهاد کشاورزی داشته باشند و موارد مربوطه را با رئیس سازمان در جریان بگذارند.

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا