اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 35281 مورخ:[1397-07-09 13:11:01]
 کشف 98 میلیارد ریالی کالاهای احتکارشده در مازندران
فرمانده انتظامی مازندران اعلام کرد

کشف 98 میلیارد ریالی کالاهای احتکارشده در مازندران

فرمانده انتظامی مازندران از کشف 98 میلیارد ریالی کالاهای احتکار شده در استان طی شش ماهه نخست امسال خبر داد.

به گزارش مازند اصناف؛ سردار سیدمحمود میرفیضی در گفت‌وگو با خبرنگار ما گفت: قاچاق کالا و ارز پدیده ای است برای ضربه به اقتصاد و هویت ملی کشور که موجب اخلال در عرضه تولیدات داخلی ، تعطیلی کارخانه ها ، افزایش بیکاری در کشور و ایجاد بازار فروش برای کالاهای کشورهای خارجی می شود.

فرمانده انتظامی مازندران تصریح کرد: دستیابی به امنیت اقتصادی و امنیت عمومی مقوله ای است مبتنی بر وفاق، همبستگی و مشاركت مردمی‌ كه بر اثر افزایش فرهنگ و قدرت مشارکت پذیری همه جانبه آحاد جامعه به وجود می‌آید.

میرفیضی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی که "رواج قاچاق، ربا خواری، مصرف گرایی افراطی، گرایش به تفاخر در استفاده از مصنوعات خارجی به معنای بیکار شدن کارگر ایرانی را از مناسبات اقتصادی و اجتماعی غلط نامیدند" گفت: مبارزه با قاچاق کالا گامی برای حفظ نظم و امنیت در جامعه است.

فرمانده انتظامی مازندران، خاطرنشان کرد: برای مقابله باپدیده هایی چون قاچاق و احتکار کالا که اقدامی در جهت ضربه به اقتصاد کشور،منفعت طلبی و سوء استفاده از نیاز مصرف کنندگان، اختلال در عرضه تولیدات داخلی، تعطیلی کارخانه ها و افزایش بیکاری در جامعه محسوب می شوند، پلیس استان مازندران تاکنون طرح های متعددی را در دستور کار خود قرار داده و به اجرا در آورده است .

وی از کشف 98 میلیارد ریالی کالاهای احتکار شده و 205 میلیارد ریالی کالای قاچاق در استان طی شش ماهه نخست امسال خبر داد و گفت: تحقق اقتصاد مقاومتی و مبارزه با قاچاق کالا و ارز نیازمند همکاری آحاد جامعه با پلیس در توسعه امنیت پایدار در برابر تهدیدات اقتصادی، مقابله با مفسدان اقتصادی، محتکران و قاچاقچیان کالا و ارز است.

میرفیضی با اشاره به این که یكی از كاركردهای مثبت و بسیار مهم رسانه‌ ها ایفای نقش در ایجاد نظم و امنیت عمومی ‌است، گفت: در حقیقت رسانه ‌ها برای سوق دادن سیاست‌های امنیتی و انتظامی ‌به سمت مردم و طراحی یك نظام امنیتی مشاركتی با حضور فعال همه اقشار و گروه‌ های مردمی ‌نقش اساسی دارند.

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا