اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 35273 مورخ:[1397-07-07 13:42:01]
بهشهر و گلوگاه دارنده بیشترین سهم از تولید وش پنبه در مازندران/محصولات امسال 1800 تومان بیشتر از نرخ اعلامی خریداری شد
مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی مازندران

بهشهر و گلوگاه دارنده بیشترین سهم از تولید وش پنبه در مازندران/محصولات امسال 1800 تومان بیشتر از نرخ اعلامی خریداری شد

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی مازندران با بیان اینکه بیشترین تولید وش پنبه در زمین‌های بهشهر و گلوگاه است؛ گفت: امسال وزارت جهاد کشاورزی قیمت هر کیلو وش پنبه را 3 هزار و 400 تومان اعلام کرد که به دلیل مقدار کم این محصول در بازار در هنگام تحویل این محصول به کارخانه از کشاورزان 5 هزار و 200 تومان خریداری می‌شود.

به گزارش مازند اصناف؛ حسن عنایتی طی گفت‌وگویی با بیان اینکه از میزان سطح کشت پنبه امسال، 268 هکتار سطح سبز این محصول است و در 40 هکتار به دلیل بارندگی کم، محصول با کیفیت تولید نشد.

وی رقم تولیدی پنبه در استان را "لطیف" و زمین‌ مستعد کشت این محصول را زمین‎های لب شور و کم بازده اعلام و خاطرنشان کرد:عملکرد این محصول به شیوه آبی را 2 هزار و 500 تا سه هزار کیلوگرم در هر هکتار و دیم را 800 تا هزار کیلو در هکتار اعلام کرد.

بیشترین تولید وش پنبه در زمین‌های بهشهر و گلوگاه است

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی مازندران خاطرنشان کرد: که بعلت کمبود آب و کاهش سطح کشت برنج، اکنون در برخی مناطق شهر‌های نکا، میاندورود و ساری نیز این محصول کشت می‌شود.
 
محصولات امسال 1800 تومان بیشتر از نرخ اعلامی خریداری شد

 عنایتی متذکر شد: امسال وزارت جهاد کشاورزی قیمت هر کیلو وش پنبه را 3 هزار و 400 تومان اعلام کرد که به دلیل مقدار کم این محصول در بازار در هنگام تحویل این محصول به کارخانه از کشاورزان 5 هزار و 200 تومان خریداری می‌شود.
 
خرید تضمینی 44 تن وش پنبه از کشاورزان استان

مدیر زراعت جهاد کشاورزی مازندران با اشاره به کشت پنبه در 308 هکتار از کشتزار‌های استان یادآور شد: از آغاز برداشت تاکنون، 44 تن وش پنبه از کشاورزان به صورت تضمینی خریداری شده است.
 
گفتنی است کشت بهاره پنبه در مازندران از اردیبهشت هر سال آغاز و نیمه دوم شهریور تا آذر نیز این محصول برداشت می‌شود.
 
شایان ذکر است پارسال 360 تن پنبه از زمین‌های کشاورزی استان برداشت شد.

انتهای پیام/


» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا