اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 35272 مورخ:[1397-07-07 13:39:01]
 بهره‌برداری از 78 واحد تولیدی و صنعتی مازندران طی سال‌جاری
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران خبر داد

بهره‌برداری از 78 واحد تولیدی و صنعتی مازندران طی سال‌جاری

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران گفت: در سال جاری ۷۸ واحد تولیدی و صنعتی با رشد سرمایه گذاری ۱۳ درصدی در استان بهره برداری شده است.

به گزارش مازند اصناف؛ محمد محمدپور صبح شنبه در جلسه شورای برنامه ریزی استان تعداد بیمه شدگان اجباری شاغل در کارگاهها را ۳۹۰ هزار اعلام کرد و گفت: این تعداد در بیش از ۱۰۳ هزار کارگاهها مشغول کار و فعالیت هستند.

وی با اشاره به کاهش پنج درصدی مقرری بگیران بیکاری گفت: همچنین میزان مصرف برق صنعتی استان نیز حدود ۵ درصد رشد یافته است.

وی درباره میزان پروانه بهره برداری واحدهای تولیدی اظهار داشت: در سال جاری ۷۸ واحد تولیدی در استان به بهره برداری رسید و از نظر تعداد ۳۳ درصد کاهش را مواجه بودیم ولی از نظر میزان سرمایه گذاری ۱۳ درصد رشد و از نظر اشتغال ۲۲ درصد رشد داشته ایم.

محمدپور ادامه داد: هر هفته شاهد افتتاح دو طرح تولیدی در استان هستیم و خوشبختانه شناسنامه تولیدی و صنعتی برای سه هزار و ۳۰ واحد تولیدی در استان تهیه شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران یادآور شد: در استان مازندران ۲۰۲ واحد منتخب شناسایی شده اند و ۸۰ درصد ارزش محصولات صنعتی استان در این واحدها شکل می گیرد و ۴۹ درصد اشتغال را به خود اختصاص داده اند.

وی گفت: در مجموع از نظر اشتغال در ۲۰۲ واحد منتخب استان حدود چهار درصد کاهش اشتغال داشتیم و تلاش برای تثبیت و توسعه اشتغال باید مدنظر قرار گیرد.

محمدپور به شرایط تولید اشاره کرد و گفت: شاهد عدم ثبات و کاهش در برخی محصولات هستیم که عمده دلیل آن به دلیل سختی تامین ارز یا سختی تامین مواد اولیه است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران به تلاش برای احیای کارخانه نساجی اشاره کرد و گفت: در حوزه نساجی، قاچاق از جمله مشکلات به شمار می رود و به دلیل افزایش قیمت ارز، تهدید قاچاق تا پایان سال کمتر خواهد بود.

 

مرجع: مهر

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا