اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 35270 مورخ:[1397-07-05 14:31:01]
 افزایش 8 درصدی اقامت گردشگران تابستان در مازندران
معاون اداره کل گردشگری مازندران خبر داد

افزایش 8 درصدی اقامت گردشگران تابستان در مازندران

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران گفت: تابستان امسال بیش از 29میلیون و 500 هزار نفر شب اقامت با میانگین چهار شب در استان داشتیم.

به گزارش مازند اصناف؛ مهران حسنی به‌مناسبت روز جهانی جهانگردی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، اظهار کرد: مراسم پاسداشت روز جهانی جهانگردی روز جمعه باحضور استاندار، مدیران کل و مسؤولان و همچنین روسای تشکل‌های بخش خصوصی، مدیران هتل‌ها، مراکز اقامتی، واحدهای سیاحتی، دفاتر جهانگردی، راهنمایان جهانگردی و  مدیران موسسات آموزشی جهانگردی برگزار می‌شود که از برترین‌ها و پیشکسوتان حوزه‌های مختلف با اهدای لوح تقدیر قدردانی خواهد شد.

وی افزود: در بخش اقامتی مدیر، خانه‌دار، پذیرش‌گر، بخش پذیرایی از مدیر، میزبان و بهره‌بردار، بخش دفاتر از مدیر، مدیر فنی، بخش اقامتگاه‌های بوم‌گردی، سه مدیر در بخش مؤوسسات آموزشی، سه مدیر در بخش راهنمایان و همچنین سه راهنمای گردشگر با همکاری تشکل‌های مربوطه انتخاب و مورد تجلیل قرار می‌گیرند.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران اضافه کرد: بیش از 100  راهنمای گردشگری در مازندران مشغول به فعالیت هستند.

حسنی بیان کرد: هر سال شعاری برای سال انتخاب می‌شود که درواقع جریان‌سازی در طول آن سال و سال‌های آتی است شعاری که برای امسال ازسوی سازمان جهانی جهانگردی انتخاب شده گردشگری و تغییر ماهیت به سمت گردشگری الکترونیک است که در فضای دیجیتال می‌توان در بحث گردشگری بهره برد و نگاهش را به آن سمت معطوف کرد که نگاه خوبی است.

وی ادامه داد: استفاده از فناوری در بحث گردشگری موجب صرفه‌جویی در هزینه و زمان، جلب اعتماد مردم و همچنین اطلاعات شفاف می‌شود که اینها مواردی است که می‌توان در ایجاد اپلیکیشن‌های مناسب در مازندران اجرایی شود‌

معاون اداره کل گردشگری مازندران تصریح کرد: در تابستان امسال بیش از 29 میلیون و 500 هزار نفر شب اقامت با میانگین چهار شب در استان داشتیم.

حسنی یادآور شد: بخشی از مسافرانی که تابستان امسال وارد استان شدند از استان به‌عنوان معبر عبور کردند ولی میزان اقامت قابل توجه است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش 8درصدی داشت که نشان می‌دهد امسال تابستان شاهد حضور چشمگیر مسافران در مازندران بودیم.

وی تصریح کرد: آنچه در حوزه زنجیره گردشگری اتفاق می‌افتد این است که واحدهای پذیرایی و اقامتی از حضور گردشگر از حضور گردشگر منتفع می‌شوند به‌ویژه در شهرهای ساحلی اگر گردشگر نباشند بخشی از معیشت مردم دچار مشکل می‌شود اینکه به‌خوبی بتوانیم از این ظرفیت‌ها برخوردار شویم و لازم است زمینه جذب بیشتر گردشگر را فراهم کنیم.

معاون اداره کل گردشگری مازندران خاطرنشان کرد: باید حضور گردشگر را به‌عنوان سرمایه در استان اعتقاد و باور داشته باشیم؛ چرا که گردشگر یک بار مصرف نیست بلکه باید زمینه حضور بیشتر گردشگر را فراهم کنیم.

حسنی در پایان گفت: باتوجه به اینکه مازندران استان گردشگرپذیری است و مسافر هم به اندازه‌ای است که می‌توانیم استان را به قطب گردشگری معرفی کنیم باید روحیه مهمان نوازی در اولویت قرار داده و گردشگر را به‌عنوان سرمایه در استان حفظ کنیم.

 

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا