اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 35269 مورخ:[1397-07-05 14:22:01]
کشف 30 میلیارد ریال کالای قاچاق در مازندران
جانشین فرمانده انتظامی مازندران اعلام کرد

کشف 30 میلیارد ریال کالای قاچاق در مازندران

جانشین فرمانده انتظامی مازندران از کشفیات ۲۹ میلیارد و ۹۲۰ میلیون ریالی انواع کالای قاچاق در استان طی یک ماهه گذشته خبر داد.

به گزارش مازند اصناف؛ سرهنگ حسن مفخمی شهرستانی با اشاره به کشفیات ۳۰ میلیارد ریالی کالای قاچاق در مازندران و این که، هدف قاچاق رشد تجمل گرایی، مصرف زدگی و نابود کردن اقتصاد ملی است، اظهار داشت:به منظور مقابله با قاچاق کالا و ارز و حمایت از تولیدات ملی طرح های مقابله با قاچاق کالا و ارز در سطح استان به اجرا در آمد .

سرهنگ مفخمی از کشف ۲۹ میلیارد و ۹۲۰ میلیون ریالی کالای قاچاق در استان طی یک ماهه گشته خبر داد و تصریح کرد:در این راستا ۶ هزارلیتر سوخت ،۱۲۱ هزار نخ سیگار ، ۷ دستگاه خودرو و موتورسیکلت و ۱۳۵ دستگاه لوازم و تجهیزات رایانه ای قاچاق از قاچاقچیان کشف شد.

وی کشف ۶۲ تن چوب جنگلی قاچاق،۲ هزار شاخه گیاه چلم و ۸۹ تن برنج خارجی را از دیگر موفقیت های این طرح ها برشمرد و اظهار داشت: قاچاق کالا تخریب زیر بنای اقتصاد کشور و نادیدده گرفتن حق نسل فردا برای رشد و بالندگی است.

مفخمی با بیان این که پدیده قاچاق ضربه به اقتصاد و هویت ملی کشور و همه برنامه ریزی های ملی است،اذعان داشت: خرید و مصرف کالای قاچاق باعث اختلال در عرضه تولیدات داخلی و تعطیلی کارخانه ها ، افزایش بیکاری در کشور و ایجاد بازار فروش برای کالاهای کشورهای خارجی است.

جانشین فرمانده انتظامی استان مازندران در خاتمه با اشاره به این که قاچاق یک پدیده خلاف شرع و قانون است و مبارزه با قاچاق کالااقدامی برای حفظ و استقرار امنیت در کشور است و همه آحاد جامعه برای مقابله با آن مسئول هستند از مردم خواست: برای حمایت از تولید ملی و اشتغتل جوانان جامعه با نیروی انتظامی در مبارزه با قاچاق کالا و ارز و هرگونه مسائل امنیتی همکاری کرده و هرگونه اطلاعات واخباری را به مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ اعلام دارند.

 

مرجع: مهر

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا