اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 35266 مورخ:[1397-07-05 13:17:01]
 افزایش صادرات کالا از گمرکات مازندران
مدیرکل گمرکات مازندران خبر داد

افزایش صادرات کالا از گمرکات مازندران

مدیرکل گمرکات استان مازندران از افزایش صادرات کالا از گمرکات استان مازندران خبر داد.

به گزارش مازند اصناف؛ علی یوسفی‌منش امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه طی 6 ماهه نخست سال 97 بیش از 415 هزار تن انواع کالا به ارزش بیش از 215 میلیون و 181 هزار دلار از طریق گمرکات در نوشهر، امیرآباد، فریدونکنار، ساری و دفتر گمرکی آمل از کشور صادر شده است، اظهار کرد: این میزان نسبت به 6 ماهه نخست سال96 از نظر وزنی 11 درصد و ارزشی بیش از 9 درصد رشد را نشان می دهد.

وی افزود: اقلام عمده کالاهای صادراتی از گمرکات مازندران شامل فرآورده‌های لبنی، مواد غذایی، کالاهای صنعتی، سیمان، مصنوعات از چدن و فرآورده ‌های نفتی بوده که به 28 کشور جهان صادر شده است.   

مدیرکل گمرکات استان مازندران عنوان کرد: عمده ترین مقصد تجاری گمرکات مازندران کشورهای عراق، افغانستان، قزاقستان، فدراسیون روسیه و ترکیه بوده است.

وی تصریح کرد: درآمد گمرکات استان مازندران طی 6 ماهه سال جاری کالا  به بیش از 684 میلیارد و 324 میلیون ریال رسید که نسبت به مدت مشابه رشد 3 درصدی را نشان می دهد.

یوسفی منش بیان کرد: طی 6 ماهه نخست سال جاری به میزان بیش از یک‌میلیون و 535 هزارتن انواع کالا به ارزش 437 میلیون و 587 هزار دلار از گمرکات استان مازندران نوشهر، امیرآباد و فریدونکنار وارد کشور شد که اقلام عمده کالاهای وارداتی به گمرکات استان مازندران شامل جو، ذرت، روغن نباتی، آهن آلات، کاغذ و روغن پایه بوده است که از 22 کشور مختلف جهان یعنی کشورهای روسیه، امارات، آلمان، هلند و سوئیس بوده است.

وی گفت: در همین مدت 38 تن کالا شامل آهن آلات، کانتینر، تخته و کاغذ چاپ و تحریر به ارزش 27 میلیون و 394 دلار به مقصد افغانستان، پاکستان، گرجستان، ترکمنستان، جمهوری آذربایجان و عراق از طریق گمرکات استان مازندران ترانزیت خارجی شده است.

انتهای پیام /

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا