اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 35263 مورخ:[1397-07-04 10:13:01]
تاسیسات بوم‌گردی مازندران به 90 مجموعه رسید/ بازدید رایگان از موزه‌های استان در 5 مهرماه
مدیرکل میراث فرهنگی مازندران:

تاسیسات بوم‌گردی مازندران به 90 مجموعه رسید/ بازدید رایگان از موزه‌های استان در 5 مهرماه

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران گفت: همزمان با روز جهانی گردشگری، 7 مجموعه بوم گردی افتتاح و تعداد تاسیسات بومگردی در مازندران به 90 مجموعه می‌رسد.

سیف‌اللف فرزانه در گفت‌وگو با خبرنگار مازند اصناف؛ اظهار کرد: همزمان با روز جهانی گردشگری، هفت مجموعه بوم گردی افتتاح و به لیست تاسیسات گردشگری مازندران اضافه می‌شود.
 
وی با بیان اینکه این هفت مجموعه در شهرستان‌های نکا، سوادکوه، تنکابن و سوادکوه شمالی به لیست تاسیسات گردشگری استان افزوده می‌شود؛ افزود: با افتتاح این هفت مجموعه، تعداد تاسیسات بومگردی در مازندران به 90 مجموعه می‌رسد.
 
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران با اشاره به اینکه 5 مهرماه روز جهانی جهانگردی و اولین روز از هفته گردشگری است که به عنوان گردشگری و تحول دیجیتالی نامگذاری شده است؛ عنوان کرد: دوره‌های آموزشی در راستای تحقق شعار جهانی گردشگری در شهرستان‌های آمل، ساری، چالوس و رامسر جهت آموزش شاغلان فعال در گردشگری برنامه‌ریزی شده است.
 
فرزانه از افتتاح یک موسسه آموزشی گردشگری در شهرستان رامسر خبر داد و یادآور شد: 5 دفتر خدمات مسافرتی و جهانگردی در شهرستان‌های ساری، بابلسر، آمل و نور به بهره برداری می‌رسد.
 
وی ضمن اشاره به نواختن زنگ گردشگری در روز 4 مهر ماه امسال در مدارس مازندران همچون سال‌های گذشته، بیان کرد: 5 مهرماه که روز جهانی جهانگردی نامگذاری شده است، بازدید از موزه‌های استان رایگان است.
 
 مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران با بیان اینکه در 6 مهر ماه امسال روز مراسم پاسداشت روز جهانی جهانگردی به همراه تجلیل از خادمان گردشگری با حضور استاندار در مجموعه هفت درخت تنکابن برگزار می‌شود، یادآور شد: در این مراسم قرار است برگزیدگان و منتخبین بخش خصوصی در تاسیسات گردشگری شامل مراکز اقامتی، واحدهای پذیرایی، دفاتر خدمات گردشگری، راهنماییان گردشگری و جمعی از بازنشستگان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری معرفی و از خدمات ارزنده آنان تقدیر شود.
 
انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا