اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 35249 مورخ:[1397-07-02 10:50:01]
مطالبات کارگران چیت‌سازی پراخت می‌شود/ آغاز گردشگری در میانکاله با پیوست زیست محیطی
فرماندار بهشهر:

مطالبات کارگران چیت‌سازی پراخت می‌شود/ آغاز گردشگری در میانکاله با پیوست زیست محیطی

فرماندار بهشهر با اشاره به اینکه برخی از کارگران چیت‌سازی قریب به دو دهه مطالبات دارند،گفت: با پیگیری و حل اختلافات، اراضی آزاد شده و بیش از 270 کارگر چیت‌سازی به حق و حقوق خود می‌رسند.

به گزارش مازند اصناف؛ هفتم بهمن ماه 1396، هادی خنجری در مراسمی با حضور علیرضا یونسی، معاون وقت سیاسی امنیتی استاندار مازندران به عنوان سرپرست فرمانداری بهشهر معرفی شد و اکنون بعد از گذشت حدود هشت ماه در نشست صمیمی با اصحاب رسانه در جلسه پرسش و پاسخ، به بررسی مشکلات، نیازها و راه‌های توسعه‌ای شهرستان پرداخت.

این نشست با اصحاب رسانه و اهالی فضای مجازی بهشهر به دلیل عدم برگزاری نشست فرماندار با خبرنگاران در هشت ماه گذشته تاکنون، در حدود سه ساعت به طول انجامید و موجب طولانی شدن سوال و پرسش‌ها و البته تجمیع پاسخ‌ها و بیان دستارودهای مختلف در طول این مدت شد.

 

* آغاز گردشگری در میانکاله با پیوست زیست محیطی

فرماندار بهشهر در پاسخ به سوالات گردشگری خبرنگاران در حوزه‌های مختلف گفت: توسعه گردشگری یکی از محورهای توسعه‌ای برای شهرستان بهشهر است که در کنار توسعه کشاورزی مورد توجه ویژه است و با قوت دنبال می‌شود.

هادی خنجری اظهار کرد: تالاب میانکاله در شهرستان بهشهر یکی از محورهای گردشگری است که در قالب گردشگری طبیعت در این بخش رایزنی‌های مختلف انجام شده و در نهایت، طبیعت‌گردی و گردشگری میانکاله به عنوان یک اکوتوریسم مورد توجه قرار گرفت تا در قالب طرح سرمایه‌گذاری با اخذ مجوزهای لازم عملیاتی شود.

وی افزود: گردشگری طبیعت و به نوعی طبیعت‌گردی در میانکاله با رعایت استانداردهای زیست محیطی کمک بسیار زیادی در بخش گردشگری می کند که با برطرف شدن موانع به زودی شاهد آغاز گردشگری در میانکاله با پیوست زیست محیطی خواهیم بود.

 

* حضور مردم در منطقه گردشگری صفی‌آباد همزمان با دهه فجر امسال

نماینده عالی دولت در شهرستان بهشهر با اشاره به اینکه دسترسی مردم به کاخ صفی‌آباد به عنوان یک اثر تاریخی به جا مانده از دوران صفوی، آرزوی دیرینه این مردم است؛ خاطر نشان کرد: در این بخش با همکاری و تلاش نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و تلاش مسؤولان، موافقت وزیر اطلاعات برای دسترسی و بازدید مردم از این مکان اخذ شده است.

خنجری با بیان اینکه مسیر گردشگری صفی‌آباد، مسیری غیر از مسیر فعلی است، یادآور شد: براساس توافق انجام شده، مقرر شد تا در مدت یک ماه، تیم فنی مسیر دسترسی به کاخ را مشخص و طراحی کند که تیم انتخاب و به زودی کار مطالعه برای دسترسی به کاخ صفی‌آباد انجام شود و همزمان با دهه فجر حضور مردم را در این منطقه داشته باشیم.

 

* مغفول ماندن گردشگری دریایی

وی در ادامه با اشاره به مغفول ماندن گردشگری دریایی خاطر نشان کرد: بهشهر دارای بسترهای مختلف گردشگری در دریا، جنگل، کوه و دشت است و گردشگری دریایی یکی از از این ظرفیت‌های مهم است که مذاکره با شرکت ایران صدرا انجام و اعلام شد که توانمندی در این بخش وجود دارد.  

 

* رونق کشت فندق در مناطق کوهستانی بهشهر

فرماندار بهشهر همچنین با اشاره به اینکه علاوه بر حوزه گردشگری، حوزه کشاورزی در شهرستان بهشهر هم حوزه و بخشی مهم برای توسعه و رونق اقتصادی است؛ افزود: در این راستا بخش یانه‌سر در تولید گیاهان دارویی و کشت زعفران زیرساخت‌های لازم را دارد و با تاکید استاندار مازندران، کشت فندق در این منطقه رونق می‌گیرد.

خنجری بیان داشت: کشت فندق در بخش یانه‌‍سر بهشهر به همت بخش خصوصی، دستگاه متولی و بخشداری یانه‌سر با قوت دنبال می‌شود تا زمین‌های مستعد کشت شناسایی، کشت و احصاء شود.

وی گفت: تضمین بازار فروش برای کشاورزان از برنامه‌های مهم ما است که با توجه به اینکه باغات فراوان داریم اما از بازار فروش مناسب برخوردار نیستیم؛ یکی از برنامه‌های مهم ما فراهم کردن زمینه برای فروش محصولات کشاورزی با ایجاد بازارچه‌های مختلف است.

 

* کارگران چیت‌سازی بعد از دو دهه به مطالبات خود می‌رسند

فرماندار بهشهر در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه برخی از کارگران چیت‌سازی قریب به دو دهه مطالبات دارند، یادآور شد: با پیگیری و حل اختلافات، اراضی آزاد شده و بیش از 270 کارگر چیت‌سازی به حق و حقوق خود می‌رسند.

 

* ساختمان شهرداری بهشهر به موزه تبدیل می‌شود

خنجری همچنین در مورد ساختمان اداری چیت‌سازی و تعیین تکلیف آن گفت: در این بخش هم با توجه به اینکه این ساختمان تاریخ مردم بهشهر است؛ مقرر شد تا در چند ماه آینده بخش اداری شهرداری به این مکان نقل مکان کند و ساختمان دوره صفوی شهرداری به موزه تبدیل شده و آزاد می‌شود.

 

* منطقه آزاد بندر امیرآباد، ظرفیتی مناسب برای توسعه اقتصاد در مازندران و گلستان

وی در ادامه با اشاره به اینکه منطقه آزاد بندر امیرآباد، ظرفیتی مناسب برای توسعه اقتصاد در مازندران و گلستان است؛ اظهار  کرد: با توجه به فرصت‌های مناسبی که در بندر امیرآباد بهشهر از روروریلی، پس‌کرانه‌ها، اراضی پشتیبانی و واحدهای تولیدی وجود دارد؛ این بندر می‌تواند به عنوان منطقه آزاد نقش مهمی در توسعه اقتصادی استان مازندران و گلستان ایفا کند.

این مسؤول افزود: تبدیل شدن بندر امیرآباد به منطقه آزاد، یک نظر کارشناسانه است و با همین نظر قطعی کارشناسی، استاندار مازندران پشت این مسأله ایستاده است که پیشنهاد به هیأت دولت ارائه شد که در قالب طرح و لایحه به مجلس ارائه و سپس مراحل بعدی طی می‌شود.

 

* شهرک صنعتی بهشهر، شهرک ارواح دچار چالش شده

فرماندار بهشهر، شهرک صنعتی بهشهر، شهرک ارواح دچار چالش شده دانست که بخش اعظمی از کارخانجات این شهرک در حال نیمه فعال و راکد است و سرنوشت مناسبی ندارد.

خنجری گفت: مهمترین مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی این شهرک، مطالبات بانک‌ها است که در برخی از موارد انباشت شده و به یک معضل بزرگ تبدیل شده است که با برگزاری کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید تلاش داریم تا برای رفع این مشکلات چاره‌اندیشی شود.

 

* در حوزه آب‌رسانی از سد گلورد، نگاه کارشناسی ملاک است

وی در مورد انتقال آب سد گلورد به منطقه شرق مازندران هم اظهار کرد:  در حوزه آب‌رسانی از سد گلورد، نگاه کارشناسی ملاک است و باید تلاش شود تا براساس تصمیمات فنی نظر نهایی اعلام شود و مهمترین مسأله حفظ وحدت و همدلی است.

 

* تغییر جانمایی پل روگذر راه دسترسی ساکنان بالادست بهشهر از سد گلورد

فرماندار بهشهر در پایان با اشاره به احداث پل روگذر در حاشیه سد گلورد برای تردد روستانشینان بخش بالادست بهشهر گفت: با توجه به رانشی بودن محل احداث پل قبلی، اکنون 300 متر پایین‌تر از جانمایی گذشته، پل احداث می‌شود تا تردد به راحتی انجام شود که کارها در حال انجام است.

 

مرجع: فارس

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا