اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 35245 مورخ:[1397-07-02 10:14:01]
 سیاست‌های غلط دولت و دلالی عامل بی‌ثباتی بازار طلا/ کسی پا به طلافروشی‌ها نمی‌گذارد
عضو هیئت مدیره طلا و جواهر مرکز مازندران مطرح کرد

سیاست‌های غلط دولت و دلالی عامل بی‌ثباتی بازار طلا/ کسی پا به طلافروشی‌ها نمی‌گذارد

عضو هیئت مدیره اتحادیه طلا و جواهر ساری با بیان اینکه فروش‌ها در بازار کاملا اتفاقی است و از مشتری ثابت و روزمره خبری نیست؛ گفت: با توجه به ماه محرم و روند نزولی قیمت‌ها طبق سالیان گذشته در این ایام، اما طی سال‌جاری، قیمت‌ها هیچ تغییری پیدا نکرد و به روند افزایشی خود ادامه داده است.

محمدرضا نصیری در گفت‌وگو با مازند اصناف؛ از رکود ادامه‌دار بازار طلا خبر داد و گفت: بازار طلا هیچ تحرکی ندارد و کماکان رکود است و رکود.

روند افزایشی قیمت‌ها در ماه محرم متوقف نشد
وی افزود: با توجه به ماه محرم و روند نزولی قیمت‌ها طبق سالیان گذشته در این ایام، اما طی سال‌جاری، قیمت‌ها هیچ تغییری پیدا نکرد و به روند افزایشی خود ادامه داده است.

عضو هیئت مدیره اتحادیه طلا و جواهر ساری خاطرنشان کرد: معمولا رشد قیمتی فواره‌ای، طی بازه زمانی نزول پیدا کرده و قیمت‌ها به روال قبلی باز می‌گردد، اما این اصل تاکنون محقق نشده است.

این کسبه فعال بازار طلا به خبرنگار ما می‌گوید: همچنان قیمت‌ها در نوسان است و هیچ چیزی ثابت نیست و این موضوع، عملا کار ما را خوابانده است.

فروش‌ها در بازار اتفاقی است

نصیری ادامه داد: فروش‌ها در بازار کاملا اتفاقی است و از مشتری ثابت و روزمره خبری نیست.

وی افزود: تاکنون غالب مشتریان یا به‌دلیل مراسمات خرید جزیی می‌کردند و یا برای تعویض سری به طلا فروشی‌ها می‌زنند و اگرنه کسی پا به طلا فروشی‌ها نمی‌گذارد.

عضو هیئت مدیره اتحادیه طلا و جواهر ساری با بیان اینکه طلای آب شده و خرید آن یک کار تخصصی میان طلافروشان است، بیان کرد: این روزها بر تعداد مشتریانی که به‌دنبال خرید طلای آب شده و متفرقه هستند، افزوده می‌شود و این دلالی‌ها، موجب افزایش تورم در بازار طلا می‌شود و ورود مشتریان عادی به خرید طلای آب شده سابقه نداشته است.

این فعال بازار طلا قیمت هر مثقال طلا در بازار امروز مازندران را یک میلیون و 752 هزار تومان عنوان و اعلام کرد: قیمت هرگرم طلای آب شده در بازار امروز 405 هزار تومان است.

نصیری اضافه کرد: قیمت سکه 4 میلیون و 620 هزار تومان، نیم سکه دو میلیون و 130 هزار تومان و ربع سکه یک میلیون و 110 هزار تومان در بازار اولین روز مهرماه قیمت‌گذاری شده است.

سیاست‌های غلط دولت و دلالی عامل بی‌ثباتی بازار طلا
وی متذکر شد: سیاست‌های غلط دولت، دلالی‌ها و خرید بی‌رویه خود مردم در بازار طلا و ارز، موجب افزایش بی حساب و کتاب و حبابی در بازار طلا شده است.

عضو هیئت مدیره طلا و جواهر مرکز مازندران می‌افزاید: نه تنها نوسانات قیمت در ماه محرم پایین نیامده است، بلکه بالاتر هم رفته است و در این کسادی بازار، یکی از دغدغه‌های جدی کسبه، موضوع مالیات‌های علی‌الراس و ارزش افزوده است.

این فعال بازار طلا در استان در پایان گفن: پیش‌بینی ما برای ادامه این بازار، همچنان ادامه روند افزایشی قیمت‌ها در بازار است؛ چرا که هیچکدام از سیاست‌های دولت، حتی بسته‌های ارزی اعلام شده، تزریق‌های حمایتی و سیستم پلیسی برای کنترل این بازار جواب نداده است و عملا وضع از آنی که بود بدتر شد که بهتر نشد.

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا