اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 35214 مورخ:[1397-06-22 10:38:01]
 مشکل تلفن و اینترنت ۲۵۰ نقطه عشایرنشین مازندران حل شد
مدیرکل فناوری اطلاعات مازندران:

مشکل تلفن و اینترنت ۲۵۰ نقطه عشایرنشین مازندران حل شد

مدیرکل فناوری اطلاعات و ارتباطات مازندران از رفع مشکل تلفن ثابت و اینترنت روستای محروم آزارچال رامسر خبر داد و گفت: همچنین مشکل ۲۵۰ نقطه عشایری استان رفع شده است.

به گزارش مازند اصناف؛ یدالله طهماسبی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به رفع مشکل تلفن ثابت و اینترنت روستای آزارچال رامسر اظهار داشت:به محض اطلاع مسئول پیگیری ویژه استاندار مازندران نیروهای فناوری اطلاعات به روستا اعزام شدند.

 وی افزود: به محض انعکاس مشکلات تلفن و اینترنت روستای آزارچال و ارسال این این گزارش از سوی مسئول پیگیری ویژه استاندار مازندران مبنی بر ایجاد اختلال در شبکه تلفن ثابت و اینترنت روستای آزارچال بلافاصله نیروهای فناوری و اطلاعات به روستا اعزام و نسبت به رفع مشکل فوق اقدام کردند.

وی با بیان اینکه روستای آزارچال دارای پوشش نسل دوم  (۲G)تلفن همراه اول و ایرانسل است، بیان داشت: روستا دارای تلفن ثابت است که اخیرا به دلیل فرسودگی خطوط گاهاً دارای قطعی است وبا پیگیری این اداره کل با مخابرات منطقه، موضوع در حال رسیدگی و رفع مشکل است.

طهماسبی تصریح کرد: این روستا در فاز نخست بهره مندی روستاها از اینترنت پرسرعت بیسیم - WiFi- از این سرویس بهره مند شده و روستاییان می توانند از اینترنت نسل چهارم (LTE) استفاده کنند و در این خصوص نیز به اهالی روستا اطلاع رسانی شد.

وی با اشاره به اینکه سه هزار و ۲۰۰ روستا مازندران زیر پوشش ict  روستایی است، افزود: هفته ای یک بار به روستاهای دورافتاده و مناطق محروم رفته و اگه مشکلی داشته باشند در حداقل زمان ممکن نسبت به رفع مشکل اقدام می کنیم.

طهماسبی با اشاره به اینکه بیش از یک هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان برای زیرساخت های مخابراتی استان هزینه شده است ،تصریح کرد: بیش از ۲۵۰ نقطه عشایری در مازندران وجود دارد که برای رفع مشکلات نقاط عشایری در دورترین منطقه عشایری حضور یافتیم.

 

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا