اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 35210 مورخ:[1397-06-21 14:20:01]
28 شهریور زمان اجرای طرح یک کاسب-یک دانش‌آموز در مازندران/ 400 دانش‌آموز شناسایی شدند
رئیس بسیج اصناف مازندران خبر داد

28 شهریور زمان اجرای طرح یک کاسب-یک دانش‌آموز در مازندران/ 400 دانش‌آموز شناسایی شدند

رئیس بسیج اصناف مازندران با بیان اینکه هر یک از کسبه در این طرح، مسئولیت تامین اقلام مورد نیاز یکی از دانش‌آموزان را برعهده می‌گیرد، خاطرنشان کرد: این طرح در مازندران در مورخه 28 شهریورماه در سراسر استان اجرا می‌شود.

به گزارش مازند اصناف؛ با توجه به نزدیک شدن به سال تحصیلی 98-97 و لزوم توجه بیشتر به اقشار آسیب‌پذیر و ایجاد نشاط بین تمام فرزندان میهن اسلامی، طرح "یک کاسب- یک دانش آموز" به‌منظور پشتیبانی مالی اصناف، بازاریان و فعالان اقتصادی از دانش‌آموزان بی‌بضاعت و دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل برگزار می‌شود.


غلامرضا حسن‌پور در این‌باره اظهار کرد: در این طرح با مشارکت بسیج اصناف، بازاریان و فعالان اقتصادی و بسیج دانش آموزی و بسیج مساجد محلات در سراسر کشور هزینه تحصیلی یک دانش آموز از قبیل لباس، کیف، کفش و لوازم التحریر پرداخت و یا این اقلام را تهیه کرده و به این ولی نعمتان جامعه تقدیم می‌شود.
 
رئیس سازمان بسیج اصناف، بازاریان و فعالان اقتصادی کشور عنوان کرد: مراکز نیکوکاری اصناف و بازاریان که در برخی از بازارهای کشور به همت سازمان بسیج اصناف راه‌اندازی شده است، محمل خوبی برای این کار خواهد بود.

در این خصوص و برای اطلاع از کم‌وکیف و روز برگزاری این طرح در استان مازندران به سراغ براتعلی اسلامی رئیس سازمان بسیج اصناف مازندران رفتیم.

اسلامی در این‌باره با بیان اینکه این طرح از سال 1395 به استان‌ها ابلاغ شده است، گفت: در این طرح که با مشارکت بسیج اصنافو بسیج دانش‌آموزی انجام می‌شود از یک‌سو بسیج دانش‌اموزی جهت شناسایی دانش‌آموزان بی‌بضاعتی که توان مالی کافی برای خرید و تامین اقلام مصرفی ایم مهر نظیر پوشاک، کیف، کفش و نوشت افزار ندارند، اقدام و ورود پیدا می‌کند و پس از شناسایی، اسامی را به بسیج اصناف اعلام می‌کند.

وی افزود: در ادامه بسیج اصناف نیز در دل بازار، خیرین و معتمدین را شناسایی کرده و هر یک از دانش‌آموزان را به یکی از این کسبه جهت تامین لوازم مورد نیاز ایام مهر معرفی و یا خیر بازاری آن را تامین و ما در اختیار دانش‌آموز بی‌بضاعت قرار می‌دهیم.

رئیس بسیج اصناف مازندران با بیان اینکه هر یک از کسبه در این طرح، مسئولیت تامین اقلام مورد نیاز یکی از دانش‌آموزان را برعهده می‌گیرد، خاطرنشان کرد: طرح یک کاسب-یک‌دانش‌آموز فردا پنج‌شنبه 22 شهریور در سراسر کشور انجام می‌شود که در استان مازندران با کمی تاخیر در مورخه 28 شهریور ماه انجام می‌شود.

اسلامی با بیان اینکه تاکنون نزدیک به 400 دانش‌آموز در سطح استان شناسایی و به ما معرفی شده است، عنوان کرد: هم اکنون در حال شناسایی خیرین و معتمدین بازاری هستیم تا در روز موعود شاهد اجرای این طرح خداپسندانه باشیم.

رئیس بسیج اصناف مازندران در پایان یادآور شد: ما بدنبال اجرای دایمی این طرح در مناسبت‌های مختلف طی سال تحصیلی جاری در استان مازندران هستیم تا دانش‌اموزان بی‌بضاعت استان دغدغه‌ای جز تحصیل را نداشته باشند.
 
 
خیرین داوطلب و کسبه نوع دوست استان می‌توانند در صورت تمایل به شرکت در این طرح خداپسندانه با شماره 09113263865 و یا نزدیکترین کانون بسیج اصناف شهرستان محل زندگی خود مراجعه کنند.

انتهای پیام/

» برچسب ها : , طرح , یک , کاسب , دانش آموز , مازندرن , سال تحصیلی , لوازم تحریر , طرح , یک , کاسب , دانش آموز , مازندرن , سال تحصیلی , لوازم تحریرمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا