اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 35199 مورخ:[1397-06-18 12:18:01]
فعالیت ۷۲۳۷ شرکت تعاونی در مازندران
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران خبر داد

فعالیت ۷۲۳۷ شرکت تعاونی در مازندران

مدیرکل تعاون مازندران، شمار تعاونی های فعال استان را بیش از هفت هزار و ۲۳۷ تعاونی اعلام کرد.

به گزارش مازند اصناف؛ کامران اصغری صبح یکشنبه در همایش تجلیل از تعاونی های برتر استان با اشاره به فعال بودن بیش از هفت هزار و ۲۳۷ شرکت تعاونی در استان اظهار داشت: بیش از ۳۱۱ هزار نفر از جمعیت استان عضو تعاونی ها هستند و نقش مهمی در اقتصاد استان ایفا می کنند.

وی با اشاره به فعالیت هزار و ۱۹۳ تعاونی با ۱۳ هزار و ۵۰۵ عضو در حوزه مصرف گفت: بیش از ۵۳ میلیارد تومان برای اشتغالزایی بیش از ۲ هزار نفر در این تعاونی ها صرف شده است.

اصغری با بیان اینکه نگاه استان و کشور، تقویت تعاونی ها است گفت: زیاد نتوانستیم از ظرفیت تعاونی ها بهره گیریم و باید در این راستا توجه بیشتری شود.

مدیرکل تعاون مازندران با اشاره به ثبت ۸۳ تعاونی با عضویت ۶۰۰ نفر در حوزه زنان در استان یادآور شد: بیش از ۴۹ تعاونی توسعه روستایی در استان تشکیل شده است.

وی افزود: تعاونی توسعه شهرستان در برخی مناطق استان تشکیل شده و امیدواریم تا پایان سال جاری این تعاونی در تمامی شهرستان ها ایجاد شود.

اصغری با بیان اینکه چهار هزار و ۲۰۰ واحد مسکن به صورت تعاونی در دست ساخت است افزود: امیدواریم با حمایت راه و شهرسازی و دیگر دستگاه ها این واحدها زودتر به بهره برداری رسد.

مدیرکل تعاون مازندران، توانمندسازی تعاونی ها را با ارائه تسهیلات از سوی بانکهای عامل را از جمله اقدامات برشمرد و گفت: تعاونی ها از سال ۹۲ تاکنون بیش از ۹۳ میلیون دلار صادرات محصولات مختلف داشته اند و در شش ماه اول سال جاری نیز میزان صادرات تعاونی ها نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد داشته است.

 

مرجع: مهر

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا