اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 35188 مورخ:[1397-06-14 13:31:01]
آمادگی 4 هزار واحد تولیدی مازندران برای مبادله با کشورهای همسایه
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران:

آمادگی 4 هزار واحد تولیدی مازندران برای مبادله با کشورهای همسایه

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران گفت: چهار هزار شرکت و واحدتولیدی آماده افزایش مبادلات تجاری با کشورهای مختلف هستند تا به توسعه اقتصادی کمک شود.

به گزارش مازند اصناف؛ محمد محمدپور عمران در نشست مدیر بنادر کشور آذربایجان در بندرامیراباد با مدیران و مسئولان استانی افزود: برای افزایش مبادلات کالا بین کشورهای مختلف حاشیه خزر با توجه به برنامه ریزی ها و رایزنی های انجام شده آماده ایم تا این مبادلات افزایش یابد.

وی گفت: در کنار همه امکاناتی که برای توسعه مبادلات نیاز است؛ باید تجار بیش از پیش به هم نزدیک شوند و علاوه براین، مازندران در واردات کالاها علاقمندی فراوانی به ارتباط با کشورهای حاشیه خزر دارد و محصولات فراوانی از مازندران قابلیت صادراتی دارد.

این مسئول اظهار داشت: در بخش صادرات محصولاتی همچون سیمان، قابلیت صادرات از طریق بندر و راه دریایی وجود دارد و امیدواریم زمینه صادرات محصولات کشاورزی با حفظ تازگی از این مسیر فراهم شود.

محمدپور افزود: در بخش محصولات کشاورزی باید تدابیری در نگهداری و تخلیه و بارگیری اندیشیده شود تا در این حوزه تجاری، تبادلات افزایش یابد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران با بیان اینکه استان مازندران بزرگترین مصرف کننده محصولات چوبی و خمیر کاغذ است؛ یادآور شد: مواد اولیه چوب و آهن قراضه مهمترین واردات مازندران است.

محمدپور عمران گفت: زمینه برای برگزاری نشست و بازدید تجار مازندران از باکو و بالعکس باید فراهم تا برای افزایش مبادلات تجاری تلاش و چاره اندیشی شود.

مدیر کل گمرک مازندران هم در سخنانی در این نشست افزود: گمرک در سالهای اخیر گام های مهمی در ترخیص سریع کالا برداشته است.

علی یوسفی منش گفت: در نشستی که در جلفا برگزار شد مقرر شد با توجه به خارج شدن بنادر و گمرکات از حالت سنتی و روی آوردن به روشهای نوین،  تلاش شود تا اسناد گمرکی توسط کشورها بصورت الکترونیکی مبادله شود که اکنون این تبادلات الکترونیکی در حال انجام و در ترخیص سریع کالا تاثیرگذار است.

 

مرجع:مهر

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا