اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 35184 مورخ:[1397-06-13 13:57:01]
دومین سمپوزیوم ملی میوه‌های ریز در مازندران برگزار می‌شود
رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران:

دومین سمپوزیوم ملی میوه‌های ریز در مازندران برگزار می‌شود

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران از برگزاری دومین سمپوزیوم ملی میوه‌های ریز طی روزهای 14 و 15 شهریوردر مازندران خبر داد و گفت: سطح زیرکشت میوه‌های ریز استان هشت هزار و 22 هکتار است که 195 هزار و 58 تن میوه ریز مانند توت فرنگی، کیوی و تمشک تولید می‌شود.

عزیزالله شهیدی‌فر در گفت‌وگو با مازند اصناف؛ از برگزاری دومین سمپوزیوم ملی میوه‌های ریز در مازندران خبر داد.
 
وی تصریح کرد: دومین سمپوزیوم ملی میوه‌های ریز 14 و 15 شهریورماه  در دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری برگزار می‌شود.
 
رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران خاطرنشان کرد: این سمپوزیوم در راستای حل مسائل و مشکلات مربوط به میوه‌های ریز استان است که باید با همکاری متخصصین و کارشناسان دانشگاه کشاورزی و سازمان جهاد کشاورزی نسبت به حل مسائل و رفع مشکلات موجود اقدام شود.
 
این مسئول با بیان اینکه میوه‌های ریز به عنوان میوه‌های فراویژه است که دارای ارزش تغذیه‌ای و دارویی فراوانی است؛ عنوان کرد: این سمپوزیوم با همکاری انجمن علوم باغبانی کشور، دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری و با حضور متخصصین، پژوهشگران، صاحب نظران، دانشجویان، کارشناسان و تولیدکنندگان در دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری برگزار می‌شود.
 
شهیدی‌فر اعلام کرد: تاکنون 110 مقاله برای حضور در این سمپوزیوم ارسال شده است.
 
وی متذکر شد: استان مازندران ظرفیت تولید میوه‌های ریز را دارا است و با توجه به ظرفیت‌های موجود می‌تواند به عنوان قطب تولید میوه‌های ریز در کشور و حتی منطقه باشد.
 
رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران تاکید کرد: مازندران در بخش میوه‌های ریز بویژه بِری‌ها جایگاه خاصی دارد و باید نسبت به انجام مطالعه و برنامه‌ریزی برای کاشت آن در مناطق مستعد استان اقدام شود.
 
شهیدی‌فر با بیان اینکه سطح زیرکشت میوه‌های ریز استان هشت هزار و 22 هکتار است که 195 هزار و 58 تن میوه ریز مانند توت فرنگی، کیوی و تمشک تولید می‌شود، گفت: از جمله سیاست‌ها و برنامه‌های سازمان جهاد کشاورزی درباره میوه‌های ریز، توسعه کشت با استفاده از ارقام جدید و اصلاح شده است.

انتهای پیام/

» برچسب ها : , دومین , سمپوزیوم , ملی , میوه‌های , ریز , مازندران , دومین , سمپوزیوم , ملی , میوه‌های , ریز , مازندرانمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا