اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 35179 مورخ:[1397-06-12 13:59:01]
طرح نظارت بازار ویژه مدارس در مازندران اجرا می‌شود/فروش فوق‌العاده جایگزین نمایشگاه پاییزه
نائب رئیس اتاق اصناف ساری:

طرح نظارت بازار ویژه مدارس در مازندران اجرا می‌شود/فروش فوق‌العاده جایگزین نمایشگاه پاییزه

نائب رئیس اول اتاق اصناف ساری از آغاز اجرای طرح نظارتی ویژه نوشت‌ افزار از نیمه دوم شهریور امسال در سراسر استان خبر داد.

عباس رمدانی در گفت‌وگو با مازند اصناف؛ از آغاز اجرای طرح نظارتی ویژه نوشت افزار از نیمه دوم شهریور امسال در سراسر استان خبر داد.


وی افزود: در آستانه شروع سال تحصیلی و افزایش تقاضا برای خرید لوازم التحریر، طرح نظارتی نوشت افزار با مشارکت سازمان صنعت، معدن و تجارت، اتاق اصناف و تعزیرات حکومتی از پانزدهم شهریور ماه به مدت یک ماه در سراسر استان و طبیعتا در بازار مرکز مازندران اجرا خواهد شد.

نائب رئیس اول اتاق اصناف ساری تصریح کرد: هدف از اجرای این طرح، اعمال نظارت پیشگیرانه و جلوگیری از سوء استفاده احتمالی عرضه کنندگان نوشت افزار و لوازم التحریر با رویکرد حمایت از تولیدات داخلی است.

رمدانی متذکر شد: در این طرح از عرضه کالاهای مورد نیاز دانش‌آموزان اعم از لوازم‌التحریر، کیف و کفش، پوشاک و سایر اقلام بازرسی و نظارت بعمل خواهد آمد.

وی بازرسی و شناسایی مراکز فاقد پروانه تولید و برخورد قانونی با فعالیت واحدهای مذکور، ممانعت از فروش اجباری سایر اقلام نوشت افزار به همراه خریدهای ضروری، جلوگیری از عرضه انواع اقلام نوشت افزار تقلبی و غیراستاندارد وارداتی و برخورد قانونی با کالاها و قاچاق در سطح بازار، رعایت درج قیمت مصرف کننده کالاها و رعایت درصد سود مجاز در مقاطع عمده و خرده فروش، جلوگیری از فروش هرگونه نوشت افزار منقوش به تصاویر غیراخلاقی و ضد ارزشی در سطح بازار و نیز اقلام نوشت افزار تقلبی و غیراستاندارد وارداتی و ... را از دیگر موارد اجرای طرح نظارت و پایش لوازم التحریر و نوشت افزار در بازار عنوان کرد.

نائب رئیس اول اتاق اصناف ساری در پاسخ به سوال خبرنگار ما در خصوص اجرا یا عدم برگزاری نمایشگاه پاییزه طی سال‌جاری، گفت: با توجه به وضعیت اقتصادی و رکود واحدهای صنفی طی سال‌جاری، سیاست ما بر عدم اجرای نمایشگاه پاییزه جهت حمایت از واحدهای صنفی است که برای تعدیل قیمت‌ها و رفاه حال مشتریان، فروش فوق‌العاده واحدهای کسبی به جای برگزاری نمایشگاه را در دست پیشنهاد و اجرا داریم.

گفتنی است تمامی واحدهای صنفی موظف به نصب قیمت کالا و نرخ‌نامه در معرض دید عموم هستند و خریداران نیز در صورت مواجهه با هرگونه تخلف احتمالی اعم از گران فروشی، عدم نصب قیمت، عدم صدور صورتحساب و غیره می‌توانند با سامانه 124 واحد رسیدگی به شکایات مردمی سازمان  صنعت، معدن و تجارت مازندران تماس گرفته و شکایات خود را مطرح تا در اسرع وقت رسیدگی شود.

انتهای پیام/


» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا