اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 35175 مورخ:[1397-06-12 12:02:01]
 پرداخت خسارت برف به ۱۸ هزار باغدار و کشاورز مازندرانی
در نشست با خبرنگاران مطرح شد

پرداخت خسارت برف به ۱۸ هزار باغدار و کشاورز مازندرانی

عضو شورای هماهنگی بانکهای مازندران میزان خسارت پرداختی ناشی از حادثه برف را بیش از هزار و ۲۶۶ میلیارد ریال به بیش از ۱۸ هزار کشاورز و باغدار بیان کرد.

به گزارش مازند اصناف؛ علی کمندی صبح دوشنبه در نشست با خبرنگاران با گرامیداشت هفته بانکداری اسلامی به خسارت برف سال ۹۵ اشاره و اضافه کرد: در سال قبل با تمهیدات صورت گرفته، هزار و ۲۶۶ میلیارد و ۳۵۸ میلیون ریال به ۱۸ هزار و ۱۸۱ نفر تسهیلات خسارت برف پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه مازندران از استان های با پتانسیل بالا در بخش کشاورزی است گفت: از ۹۴ شعبه بانک کشاورزی ۱۸ شعبه در حوزه روستایی و بقیه در حوزه شهری فعالیت دارد.

کمندی با اشاره به اینکه ۲۸ شعبه اصلی در استان وجود دارد تصریح کرد: در پایان سال قبل میزان سپرده ها ۲۸ هزار میلیارد ریال بوده و امروز میزان سپرده ها از مرز ۳۲ هزار میلیارد ریال گذشته است.

وی با اشاره  به پرداخت بیش از ۱۰۴ هزار فقره تسهیلات، مانده تسهیلات را بیش از ۳۴ هزار میلیارد ریال بیان کرد و گفت: رتبه ما در کشور از نظر تسهیلات پرداختی رتبه پنجم و ۵.۵ درصد تسهیلات پرداختی در کشور مربوط به مازندران است.

کمندی به مکانیزاسیون بخش کشاورزی اشاره و اضافه کرد و گفت: سال قبل رتبه اول را با پرداخت ۹۹۸ میلیارد ریال تسهیلات به دو هزار و ۶۲۴ نفر کسب کردیم و در بخش صنایع تبدیلی و تکمیلی ۷۸۳ میلیارد ریال به ۹۸۰ نفر از متقاضیان پرداخت شد.

وی گفت: دربخش تامین مالی به بنگاههای کوچک و متوسط ۵۶۸ میلیارد ریال تسهیلات به ۲۳۱ نفر پرداخت شده است.

عضو شورای هماهنگی بانکهای استان، پرداخت هزار و ۲۷۱ فقره با ۱۹۸ میلیارد ریال تسهیلات ازدواج در سال جاری را از دیگر اقدامات برشمرد.

کمندی درباره خرید تضمینی گندم نیز با بیان اینکه تاکنون بیش از ۸۶ هزار تن گندم به ارزش هزار و ۱۴۹ میلیارد تومان در استان پرداخت شده است گفت: تاکنون ۶۱۷ میلیارد تومان معادل ۵۳ درصد مطالبات گندمکاران پرداخت شده است.

وی درباره سامانه کارا و اعتبارات اشتغال روستایی گفت: در مرحله اول ۸۲۷ میلیارد تومان اعتبار تخصیص داده شده که تاکنون ۹۸ درصد اعتبارات ویژه ۴۷۹ طرح جذب شده است و منتظر ابلاغ مرحله دوم اعتبارات هستیم.

کمندی اعتبارات ویژه آبیاری تحت فشار گفت: با پرداخت تسهیلات چهار هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی به آبیاری تحت فشار مجهز شدند.

وی با بیان اینکه ۱۸ طرح گلخانه ای با ۱۹۴ میلیارد تومان اعتبار مصوب شده است و درباره بیمه اراضی کشاورزی با عنوان اینکه از این بخش رضایت نداریم گفت: استقبال از بیمه محصولات کشاورزی خوب نیست ولی تلاش داریم هرچه زودتر بیمه محصولات را رونق بخشیم.

 

مرجع: مهر

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا