اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 35166 مورخ:[1397-06-11 13:26:01]
هزینه 219 میلیارد ریالی ساخت 4 تصفیه خانه در مازندران
مدیرعامل شهرک‌های صنعتی مازندران خبر داد

هزینه 219 میلیارد ریالی ساخت 4 تصفیه خانه در مازندران

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی مازندران با اشاره به رشد 37 درصدی ظرفیت پالایش فاضلاب صنعتی در تصفیه خانه‌های فاضلاب شهرک‌های صنعتی استان، گفت: در مجموع، برای ساخت 4 تصفیه خانه‌ اخیر در استان، 219 میلیارد و 269 میلیون ریال از محل منابع ملی و داخلی هزینه شده است.

سیدمصطفی موسوی در گفت‌وگو با مازند اصناف؛ اظهار کرد: تا پایان سال 91 در مجمـوع 10 شهرک و ناحیـه صنعتی استان دارای تصفیه خانه بودند که این تعداد از تصفیه خانه‌ها، 6 هزار و 435 مترمکعب فاضلاب را در شبانه‌روز پالایش می‌کردند.
 
 وی افزود: با بهره‌برداری از 4 تصفیه خانه فاضلاب جديد، به ظرفیت این تصفیه خانه‌ها بیش از دو هزار و 350 مترمکعب در شبانه روز افزوده شده است.
 
 مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی مازندران با اشاره به رشد 37 درصدی ظرفیت پالایش فاضلاب صنعتی در تصفیه خانه‌های فاضلاب شهرک‌های صنعتی استان، خاطرنشان کرد: در مجموع، برای ساخت این تعداد تصفیه خانه‌ها طی تصدی‌گری دولت جدید، 219 میلیارد و 269 میلیون ریال از محل منابع ملی و داخلی هزینه شده است.
 
جعفری گفت: سیاست شرکت شهرک‌های صنعتی استان، تمرکز بر افزایش ظرفیت تصفیه خانه‌های فاضلاب، احداث و تکمیل تصفیه خانه‌های فاضلاب در راستای صیانت از محیط زیست و جلوگیری از آلودگی است.

گفتنی طی سالیان اخیر تصفیه‌خانه‌های فاضلاب شهرک‌های صنعتی بشل، جویبار، مدول اول بهشهر و تنکابن در استان مازندران ساخت و به بهره‌بزداری رسید که با توجه به آلودگی‌های زیست محیطی حاصل از واحدهای صنعتی، ساخت این تصفیه خانه‌ها نقش بسزایی در کاهش این آلودگی‌ها دارد؛ اما از سویی دیگر، هزینه بالای چند میلیاردی ساخت هر تصفیه خانه است که نیازمند حمایت‌های مستقیم دولت و همچنین منابع درون استانی است.

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا