اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 35148 مورخ:[1397-06-07 10:01:01]
ارز و عدم واردات دلیل گرانی موز در بازار/ آغاز به‌کار میدان جدید تره‌بار ساری تا پایان امسال
رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار مرکز مازندران اعلام کرد

ارز و عدم واردات دلیل گرانی موز در بازار/ آغاز به‌کار میدان جدید تره‌بار ساری تا پایان امسال

رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار مرکز مازندران گفت: علت اصلی گرانی موز عدم واردات آن به کشور و نرخ حال حاضر دلار است که اثرات آن، موجب افزایش قیمت این میوه در بازار شده است.


امیرحسین فخرآوران در گفت‌وگو با خبرنگار مازند اصناف؛ در خصوص گرانی این روزهای موز در بازار میوه و تره‌بار اظهار کرد: علت اصلی گرانی موز عدم واردات آن به کشور و نرخ حال حاضر دلار است که اثرات آن، موجب افزایش قیمت این میوه در بازار شده است.

وی افزود: قیمت امروز هر کیلو موز در میادین میوه و تره‌بار مازندران 11 الی 11 هزار و 500 تومان است که با احتساب 25 درصد سود خرده‌فروشی بین 12 الی 13 هزار تومان در حال عرضه به مشتریان است.

رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار مرکز مازندران در خصوص قیمت سایر میوه‌های وارداتی نظیر آناناس گفت: میوه‌های نظیر آناناس به‌دلیل گرانی با عدم استقبال مردم مواجه است و در مجموع مصرف چندانی هم در میان عامه مردم ندارد.

این مسئول با بیان اینکه میوه به اندازه کافی در میادین میوه وجود دارد، خاطرنشان کرد: به‌دلیل نوسانات ارزی و متعاقبا افزایش قیمت میوه در بازار، مردم استقبال کمتری می‌کنند و در واقع مصرف میوه مردم کاهش یافته است.

فخرآوران در خصوص قیمت سایر میوه‌های پرمصرف در میادین میوه و تره‌بار استان بیان کرد: قیمت امروز خیار یک هزار و 500 الی یک هزار و 800 تومان، گوجه 2 الی 2 هزار و 300 تومان، سیب زمینی و هندوانه هر کیلو هزار تومان، پیاز یک هزارو 200 تومان، هلو دشت مغان 5 الی 6 هزار تومان، سیب گلاب 6 الی 7 هزار تومان، گلابی درجه یک کرج یا همان شاه میوه 11 الی 12 هزار تومان، گلابی 3 الی 4 هزار تومان و انار 4 الی 5 هزار تومان است.

وی متذکر شد: طی ماه‌های اخیر به جز افزایش سرسام‌آور موز در بازار قیمت سایر میوه‌ها متعادل و ثبات خود را حفظ کرده است.

رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار مرکز مازندران تصریح کرد: قرار است تا پیمانکار، میدان میوه و تره‌بار جدید مرکز مازندران را تا پایان مهرماه به سهامداران تحویل دهد و به احتمال قوی کار جابه‌جایی حجره‌داران به میدان جدید تا پایان سال‌جاری اتفاق خواهد افتاد.

فخرآوران یادآور شد: میدان میوه و تره‌بار جدید با سرمایه‌گذاری اولیه 20 میلیارد تومان در زمینی به مساحت 21 هکتار که 7 هکتار آن به‌طور تخصصی به میدان میوه و مابقی به پارکینگ، سورتینگ، ترمینال، ساختمان اداری، پمپ بنزین و غیره با ظرفیت 150 غرفه در حال ساخت است که پیش‌بینی می‌شود تا بیش از 30 میلیارد هزینه را در بر داشته باشد.

به گفته وی، میدان میوه و تره‌بار مرکز مازندران در روز عید غدیر تعطیل است.

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا