اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 35146 مورخ:[1397-06-06 11:52:01]
تعیین تکلیف خودروهای لوکس در گمرک مازندران نیازمند تصمیم‌گیری مسؤلان ارشد است
مدیرکل گمرکات مازندران:

تعیین تکلیف خودروهای لوکس در گمرک مازندران نیازمند تصمیم‌گیری مسؤلان ارشد است

مدیرکل گمرکات مازندران درباره خودروهای لوکس و گران‌قیمت باقی مانده در گمرک نوشهر گفت: تعداد 46 دستگاه خودروی لوکس از سال‌های قبل در گمرک نوشهر باقی مانده که تعیین تکلیف خودروهای لوکس در گمرک مازندران نیازمند تصمیم‌گیری مسؤلان ارشد است.

به گزارش مازند اصناف؛ علی یوسفی‌منش  در نشست خبری در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه در مازندران اسکله غیرمجاز نداریم، اظهار کرد:کالای قاچاق معمولا از مرزهای غیررسمی وارد می‌شود ولی دستگاه ایکس ری ورود کالای قاچاق را کاهش داد و امیدواریم به صفر برسد.

مدیرکل گمرکات استان مازندران با بیان اینکه کل صادرات سال گذشته از مازندران 400 میلیون دلار بوده است، افزود: کل صادرات محصول اظهارشده مازندران در سال گذشته نیز در گمرکات 50 میلیون دلار بوده است.

وی درباره خودروهای لوکس و گران‌قیمت باقی مانده در گمرک نوشهر، تصریح کرد: تعداد 46 دستگاه خودروی لوکس از سال‌های قبل در گمرک نوشهر باقی مانده است که 29 دستگاه از این خودروها بدهی مالیاتی به میزان 240 میلیارد تومان دارند.

این مسؤول عنوان کرد: تعداد 18دستگاه از این 29 خودرو، توقیف شده است ولی هیچ اقدامی برای خروج و فروش انجام نشده است اما مکاتبات با مسؤولان مربوطه انجام شد و منتظر دستور مقامات ارشد گمرک برای تعیین تکلیف هستیم.

وی درباره ارتقا گمرک نوشهر به حوزه نظارت گفت: شرط ناظر شدن گمرک نوشهر به حوزه نظارت، داشتن دو اداره کل گمرک در استان مازندران است و بنابراین گمرک امیرآباد به اداره کل ارتقا می‌یابد و گمرک نوشهر علاوه بر حفظ جایگاه اداره کلی، به عنوان حوزه نظارت ارتقا خواهد یافت.

یوسفی‌منش گفت: در سال گذشته تعداد هزار و 300  نفر قاچاق انسان به وسیله دستگاه ایکس ری در گمرکات کشور کشف شده است.

 

مرجع: فارس

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا