اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 35132 مورخ:[1397-06-05 13:49:01]
 افتتاح 30 پروژه در شهرک‌های صنعتی مازندران طی هفته دولت
مدیرعامل شهرک‌های صنعتی مازندران خبر داد

افتتاح 30 پروژه در شهرک‌های صنعتی مازندران طی هفته دولت

مدیرعامل شرکت شهرک‌‌های مازندران درباره تعداد پروژه‌های قابل افتتاح و اعتبار آن طی هفته دولت در استان گفت: طی این ایام بیش از 30 پروژه در شهرک‌های صنعتی استان با اعتبار 7 میلیارد تومان افتتاح می‌شود.


به گزارش مازند اصناف؛ سید مصطفی موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار ما در خصوص تعداد پروژه‌های قابل افتتاح و اعتبار آن طی هفته دولت در استان  اظهار کرد: طی این ایام بیش از 30 پروژه قابل افتتاح در شهرک‌های صنعتی استان با اعتباری بالغ بر 7 میلیارد تومان داریم.

وی افزود: از بین این طرح‌ها، 18 پروژه بزرگ و برجسته‌تر را معرفی کردیم که طبق برنامه‌ریزی انجام شده، به بهره‌برداری می‌رسند.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی مازندران خاطرنشان کرد: اقدامات ما در این پروژه‌ها شامل گازرسانی، فیبرنوری، آسفالت و زیرسازی معابر و تکمیل و ترمیم زیرساخت‌های مورد نیاز در شهرک‌های صنعتی استان در این طرح‌ها است.

افتتاح تصفیه‌خانه فاضلاب شهرک صنعتی بهشهر طی سال‌جاری

این مسئول در خصوص بهبود وضعیت تصفیه خانه‌های صنعتی در شهرک‌های صنعتی استان بیان کرد: ما طی سال گذشته دو تصفیه‌خانه بشل که بزرگ‌ترین تصفیه‌خانه استان است و تصفیه‌خانه شهرک صنعتی جویبار را به افتتاح رساندیم که شهرک صنعتی بشل 1500 مترمکعب و جویبار 700 مترمکعب در شبانه روز ظرفیت دارد.

موسوی ادامه داد: طی سال جاری نیز نوسازی و بازسازی تصفیه خانه شهرک صنعتی بهشهر را در دستور کاری خود قرار دادیم که جزء پروژه‌های افتتاحی طی هفته دولت در استان قرار دارد.

عدم ساخت و ساز تا پایان امسال در زمین 1000 هکتاری بهشهر
وی در پاسخ به آخرین وضعیت زمین هزار هکتاری شهرک صنعتی بهشهر بیان کرد: این موضوع در دست پیگیری است تا روال اداری واگذاری را طی کند. مطالعات آن انجام شده است، مجوز محیط زیست آن نیز در حال انجام است و روال اداری خود را در حال پیمودن است و بعید می‌دانم طی سال‌جاری ساخت و ساز در آن آغاز شود.

مدیرعامل شهرک شهرک‌های صنعتی مازندران اضافه کرد: این زمین 60 درصد زمین‌های صنعتی موجود در استان است و این چنین وسعتی نیازمند اخذ مجوز محیط زیست از کشور را دارد که در مرحله پیگیری و اقدام است.

شهرک صنفی برنج و بنکداران آمل در لیست افتتاح

موسوی در پاسخ به سوال خبرنگار ما در خصوص افتتاح یا برنامه‌ریزی برای ساخت و راه‌اندازی شهرک‌های صنفی در مازندران گفت: ما مجوز پروانه بهره‌برداری شهرک صنفی برنج را صادر کردیم و آماده افتتاح است. شهرک صنعتی بنکداران آمل هم اقدامات آن به اتمام رسیده و می‌توانیم در دست افتتاح بگذاریم و در کنار این دو شهرک، تملک زمین برای ایجاد شهرک صنفی مبلمان در بابلسر را در دست اقدام داریم و این تملک زمین انجام شود، کل واحدهای مبلمان بهنمیر و بابلسر را یکجا در شهرک صنفی مستقر می‌کنیم و این نوید را می‌دهیم که سایر مطالعات و نیازسنجی لازم را در خصوص سایر شهرهای استان را هم در دست اقدام و انجام داریم تا به ترتیب اولویت وارد بحث ساخت شهرک صنفی شویم.

مهلت بخشودگی بدهی معوق واحدهای صنعتی تمدید نشد
وی در پاسخ به سوال خبرنگار ما در خصوص احتمال تمدید 8 شهریور آخرین مهلت طرح بخشودگی بدهی معوق واحدهای توليدی مازندران گفت: این مهلت هنوز تمدید نشده است و ما با مکاتبه با شهرک‌های صنعتی اعلام کردیم که این یک فرصت بسیار خوبی برای واحدهای ما است که اگر بدهکاری دارند و یا مشمول جرایم معوقه و دیرکرد شدند، از این فرصت استفاده کنند و تا حد بسیار زیادی این بخشودگی برای آن‌ها اتفاق بیفتد و از واحدها خواسته‌ایم که از این فرصت استفاده بکنند.

انتهای پیام/


» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا