اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 35118 مورخ:[1397-05-31 19:10:01]
توسعه مناسبات تجاری مازندران و ولگاگراد روسیه

توسعه مناسبات تجاری مازندران و ولگاگراد روسیه

استاندار مازندران و ولگاگراد روسیه بر توسعه مناسبات تجاری بین دو استان تاکید کردند و اعلام کردند: با توجه به توسعه ارتباط که در سطح ملی ایجاد شده است از این ظرفیت باید برای توسعه ارتباطات تجاری ، اقتصادی و حتی گردشگری استفاده کنیم.


به گزارش مازند اصناف؛ استاندار ولگاگراد روسیه برای توسعه ارتباط تجاری سه‌شنبه‌شب وارد مازندران شده است و پس از دیدار با فعالان اقتصادی استان در اتاق بازرگانی با محمد اسلامی استاندار مازندران گفت و گو کرده است.

در دیدار استاندار مازندران با استاندار ولگاگراد روسیه بحث توسعه مناسبت‌های اقتصادی، اجتماعی و تبال کالا و خدمات و همچنین بحث حضور گردشگر مطرح شده بود.

استاندار مازندران در ارتباط با قابلیت‌های تجاری و کشاورزی مازندران صحبت به میان آورد و استاندار ولگاگراد روسیه در ارتباط با جمعیت دو میلیون نفری و قابلیت‌های کشاورزی و پروژه‌های در دست اقدام مباحثی را مطرح کرده است.

انعقاد تفاهمنامه همکاری از دیگر برنامه‌های اندری ایوانوویچ بوچاروف به همراه 39 نفر از فعالان اقتصادی و تجاری و اساتید دانشگاهی در استان مازندران بوده است.

وی با اعلام اینکه در روسیه علاقه‌مندی زیادی به توسعه ارتباطات با ایران وجود دارد، افزود: از ظرفیت دریای خزر برای توسعه ارتباطات باید به نحو مناسب استفاده کرد.

استاندار ولگاگراد روسیه با اعلام اینکه مقامات ملی عزم جدی بر توسعه ارتباطات دارند، گفت: از این ظرفیت باید به نحو مناسب استفاده کرد.

محمد اسلامی استاندار مازندران نیز خاطرنشان کرد: ارتباطات دو جانبه ملی در حد بسیار مناسبی تقویت شده است.

وی با اعلام اینکه فعالان بخش خصوصی برای توسعه ارتباطات باید همه تلاش خویش را بکار گیرند، افزود: مدیران استان موانع و مشکلات را شناسایی و برای رفع آن به مقامات ملی اطلاع رسانی می‌کنند.

استاندار مازندران با اشاره به قابلیت‌های استان در زمینه کشاورزی و صنایع کوچک، گفت: علاقه‌مند هستیم که محصولات مورد نیاز ولگاگراد روسیه را تامین و در صورت که این استان نیاز به محصولات مازندران ندارد زمینه ترانزیت کالاها را در دستور کار قرار دهیم.

وی با اعلام اینکه مازندران مقصد بسیار مناسبی برای ترانزیت کالاهای روسی است، افزود: وجود دریای خزر را باید به فال نیک گرفت و از این ظرفیت با توجه به قابلیت‌های ریلی که در کنار دریا در استان وجود دارد می‌توانیم برای انتقال کالاهای روسی به کشورهای هدف اقدام کنیم.

به گزارش بلاغ، هیئت تجاری روسی که روز گذشته وارد مازندران شده است، با فعالان اقتصادی در اتاق بازرگانی دیدار کرده، نشست مشترک با مدیران استانی در استانداری و پایان برنامه رسمی آنها گفت و گو با فعالان رسانه‌ای مازندران بوده است.

در نشست خبرنگاران دو طرف مذاکره در ارتباط با اقدامات انجام شده و توسعه مناسبات تاکید ویژه داشتند.

سفر رسمی مسؤولان ولگاگراد روسیه با پرواز مستقیم از فرودگاه ساری به ولگاگراد روسیه به اتمام می‌رسد.

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا