اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 35105 مورخ:[1397-05-28 13:26:01]
 آمادگی گروه‌های نظارت دامپزشکی برای عید قربان/توصیه به مردم در خرید دام
مدیرکل دامپزشکی مازندران اعلام کرد

آمادگی گروه‌های نظارت دامپزشکی برای عید قربان/توصیه به مردم در خرید دام

مدیرکل دامپزشکی مازندران گفت: مردم برای خرید دام سالم برای قربانی به اکیپ‌های سیار مستقر در میادین عرضه دام مراجعه کنند.

به گزارش مازند اصناف؛ سیدحسین رضوانی در گفت‌وگو با بلاغ، اظهار کرد: اکیپ های سیار دامپزشکی مستقر در میادین عرضه دام از دو روز قبل از عید قربان شهروندان را در خرید دام سالم یاری می‌کنند.

وی تصریح کرد: به منظور ارتقاء سطح سلامت و جلوگیری از انتقال بیماری‌های مشترک بین انسان و دام‌ اکیپ های سیار مستقر در میادین عرضه دام آماده ارائه خدمات رایگان به هم استانی‌های در دو روز قبل از روز عید قربان هستند.

مدیرکل دامپزشکی مازندران در ادامه اظهار داشت: طبق هماهنگی هایی که با شهرداری های استان بعمل آمده مقرر شد در هر شهرستان دو جایگاه ترجیحاً در محل کشتارگاه شهرستان‌ها مکان عرضه دام معرفی تا با استقرار کارشناسان دامپزشکی و
مراجعه مردم به همکاران دامپزشک مستقر و معاینه دام توسط این افراد از خرید دام سالم اطمینان حاصل کنند.

رضوانی از مردم خواست تا برای دریافت خدمات بهداشتی رایگان از اکیپ های دامپزشکی، از خرید دام از افراد دوره گرد و یا اینکه در مکانی غیر از جایگاه اعلام شده توسط شهرداری اقدام به عرضه دام برای قربانی می‌کنند، پرهیز کنند.

وی مواردی را که مردم باید در خرید دام سالم مد نظر قرار دهند را
اینگونه اعلام کرد: از خرید دامهای بیمار و دارای لاغری مفرط خودداری و دام هایی که دارای مخاطات زرد رنگ بوده و یا تاول و یا زگیل بر روی پوست، دنبه و یا سایر اندام خارجی داشته باشند نباید خریداری شوند.

مدیر کل دامپزشکی مازندران، آثار کچلی بر روی پوست، پشم های ژولیده، لنگش، عدم وجود کنه بر روی دام و نبودن آثار تزریق دارو در بدن دام را از جمله مواردی دیگر اعلام کرد و افزود: انتظار داریم مردم از خرید اینگونه دام‌ها برای قربانی خودداری کنند.

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا