اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 35088 مورخ:[1397-05-24 20:41:01]
 اسامی مفسدان اقتصادی دیگر به صورت اختصار منتشر نمی‌شود/ شفافیت، یعنی اعلام اسامی متهمین
یوسفیان‌ملا:

اسامی مفسدان اقتصادی دیگر به صورت اختصار منتشر نمی‌شود/ شفافیت، یعنی اعلام اسامی متهمین

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: دیگر قرار نیست اسامی مفسدان اقتصادی به صورت اختصار در رسانه ها منتشر شود و با دستوری که قوه قضائیه از رهبری گرفته است می تواند اسامی متخلفین را به صورت کامل به مردم اعلام کند.

به گزارش مازند اصناف؛ عزت الله یوسفیان ملا در گفت‌وگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ در خصوص برخورد با مفسدان اقتصادی و اخلالگران بازار اقتصادی کشور و نحوه برخورد با آنان گفت: برخی از مشکلات و قوانین در برخورد با مفسدان اقتصادی سد راه قوه قضائیه شده بود که با نامه رئیس قوه قضائیه به رهبری این موانع و مشکلات رفع گردیده است.

وی بر همین اساس اضافه کرد: به هر حال در بخش مقابله با مفاسد اقتصادی آنچه که مشکل بود، بعضی از قوانین و مقرراتی بود که برای قوه قضائیه مشکل آفرین بود از جمله شفافیت، یعنی اعلام اسامی متهمین؛ چون در قانون به قوه قضائیه اجازه داده نشده است رای اولیه دادگاه را علنی اعلام عمومی کند و اسامی متهمین را اعلام کند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: قوه قضائیه بعد از قطعی شدن رای فقط می توانست اسامی متهمین را اعلام کند و در نهایت این پروسه زمانبر بود و نیاز به زمان زیادی بود تا اسامی را اعلام کنند؛ بعد از تفویض اختیارات از سوی رهبری به قوه قضائیه، قوه قضائیه این اختیار را پیدا کرده است که از همان ابتدا و در اولین جلسه اسامی را اعلام کند و جلسات از طریق دوربین رسانه ها به سمع و نظر مردم برسد.

یوسفیان ملا در پایان گفت: دیگر قرار نیست اسامی مفسدان اقتصادی به صورت اختصار در رسانه ها منتشر شود و با دستوری که قوه قضائیه از رهبری گرفته است می تواند اسامی متخلفین را به صورت کامل به مردم اعلام کند.

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا