اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 35073 مورخ:[1397-05-22 09:31:01]
آتش‌سوزی در 150 هکتار از اراضی میانکاله
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست مازندران اعلام کرد

آتش‌سوزی در 150 هکتار از اراضی میانکاله

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست مازندران گفت: ساعت 22 شب گذشته شاهد وقوع حریق در اراضی تالاب میانکاله بودیم که مهار آن هشت سال طول کشید.


به گزارش مازند اصناف؛ مسلم آهنگری در گفت‌وگو با خبرنگار ما، اظهار کرد: از ساعت 22 شب گذشته شاهد وقوع حریق در اراضی تالاب میانکاله بودیم که از همان ابتدای حریق مأموران منابع طبیعی و محیط زیست برای مهار آن در منطقه حاضر شدند تا بتوانند این آتش‌سوزی را اطفا کنند.

وی افزود: مهار حریق حدود هشت ساعت طول کشید و ساعت 6 صبح امروز این آتش‌سوزی اطفا شد.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست مازندران اضافه کرد: براثر آتش‌سوزی حدود 150 هکتار از پوشش گیاهی این منطقه شامل بوته‌های تمشک و انارهای وحشی سوخت.

این مسؤول بیان کرد: برای مهار حریق علاوه بر نیروهای محیط زیست، نیروهای منابع طبیعی استان‌های مازندران و گلستان نیز حاضر شدند تا بتوانند این آتش‌سوزی را خاموش کنند.

آهنگری با بیان اینکه دلیل حریق عامل انسانی و غیرطبیعی است، گفت: توصیه ما مسافران، گردشگران و دامداران منطقه این است که از روشن کردن آتش در محیط‌های جنگلی پرهیز کنند؛ چرا که جنگل ظرفیت آتش‌سوزی را ندارد.

وی تصریح کرد: تالاب میانکاله یکی از ظرفیت‌های مهم استان مازندران محسوب می‌شود که لازم است همه افراد در حفظ آن کوشا باشند و کاری نکنند شاهد از بین رفتن این مکان بکر باشیم.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست مازندران با تأکید بر اینکه محیط زیست ما به شدت در خطر است، گفت: نباید انتظار حفاظت را از محیط‌بانان محیط زیست و منابع‌طبیعی داشته باشیم بلکه همه باید در حفظ طبیعت اهتمام کنیم.

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا