اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 35056 مورخ:[1397-05-15 20:11:01]
قیمت‌ها در بازار طلا حبابی است/ نوسانات ارزی ترفند دولت برای رسیدن قیمت به 8500 تومان
عضو هیئت مدیره اتحادیه طلا و جواهر مرکز مازندران:

قیمت‌ها در بازار طلا حبابی است/ نوسانات ارزی ترفند دولت برای رسیدن قیمت به 8500 تومان

عضو هیئت مدیره اتحادیه طلا و جواهر مرکز مازندران با بیان اینکه دلار 4 هزار و 800 تومانی می‌رود و اوج می‌گیرد تا به قیمت 12 هزار تومان می‌رسد و حال می‌رسد به 8 هزار و 500 تومان و ما می‌گوییم خدا رو شکر ارزان شد؛ گفت: این ترفند دولت برای رسیدن قیمت به این حد بود.

محمدرضا نصیری در گفت‌وگو با مازند اصناف؛ در خصوص آخرین وضعیت بازار سکه‌ طلا و ارز در آستانه آغاز تحریم‌ها علیه کشور اظهار کرد: خوب این ماجرا بستگی به دولت دارد تا در این شرایط، آیا بر تعهدات ارزی خود در خصوص ورود ارز به بازار عمل کند یا خیر؛ چرا که با پابرجایی دولت بر تعهداتش مبنی بر راه‌اندازی بازار دوم ازر، شاهد ریزش قیمت دلار و طلا خواهیم بود.

آینده بازار طلا و سکه در گرو تصمیم دولت در اجرایی شدن تعهدات ارزی

وی افزود: اما اگر دولت این اقدام خود را حتی دو روز به نعویق بیندازد، اولا شاهد افزایش دوباره 100 درصدی قیمت در بازار ارز و طلا خواهیم بود و دوم آن‌که به همگان ثابت خواهد شد از دست دولت کاری ساخته نیست و وعده‌ها در حد یک طبل تو خالی است.

عضو هیئت مدیره اتحادیه طلا و جواهر مرکز مازندران اظهار کرد: با توجه به اینکه تحریم‌ها از فردا آغاز خواهد شد، طبیعی است که باید شاهد روند صعودی قیمت‌ها در بازار باشیم، اما آنچه هم اکنون شاهد آن هستیم، قیمت‌ها نه تنها روند صعودی نداشته بلکه در برخی موارد روند نزولی را نیز در پیش گرفته است.

نوسانات قیمت در زمان شایعه بیشتر از خود اتفاق است

این فعال بازار طلا در استان ادامه داد: همواره شایعه در بازار موجب نوسان در قیمت می‌شود و به مراتب تلاطم قیمت در اثر شایعه بیشتر از خود حادثه است و امیدواریم آن‌روی شایعه یعنی روند صعودی قیمت طی روزهای آینده خودش را به ما نشان ندهد.

به مرگ گرفتند که به تب راضی شویم!/دلار 8500 تومانی ترفند دولت بود

نصیری با بیان اینکه دلار 4 هزار و 800 تومانی می‌رود و اوج می‌گیرد تا به قیمت 12 هزار تومان می‌رسد و حال می‌رسد به 8 هزار و 500 تومان و ما می‌گوییم خدا رو شکر ارزان شد؛ تصریح کرد: این ترفند دولت برای رسیدن قیمت به این حد بود و اگر قرار بود دولت راهکاری برای کاهش قیمت ارز و طلا بدهد تاکنون چرا نداد؟ کاری کردند که وقتی به مرگ رسیدیم به تب راضی شویم!

وی اضافه کرد: خوب این ماجرا بوضوح نشان می‌دهد که همه این‌ها یک بازی سیاسی بود و چه معنای دیگری می‌تواند داشته باشد؟ چرا تا کنون دولت هیچ کاری نکرده است؟ خوب طبیعی است اگر یکباره قیمت دلار به 8 هزار و 500 تومان می‌رسید داد مردم در می‌آمد.

بازار روند صعودی ندارد/ روند نزولی قیمت‌ها، پای فروشندگان را به بازار باز می‌کند

عضو هیئت مدیره اتحادیه طلا و جواهر مرکز مازندران تأکید کرد: وضعیت فعلی بازار طلا، فعلا روند افزایشی ندارد و خرید و فروش هم نمی‌شود؛ اما اگر بازار روند نزولی به خود بگیرد، همه فروشنده می‌شوند.

این فعال بازار طلا در استان بیان کرد: شایعه مسئله تحریم، خودش زمینه‌ساز افزایش قیمت دلار و طلا در بازار است و حال در آستانه تحریم، شاهد اتفاق خاصی نیستیم و بازار راکد است.

مزنه امروز سکه و طلا در بازار/ کاهش 130 هزار تومانی سکه

نصیری در پاسخ به مزنه بازار سکه و طلا در آستانه آغاز تحریم‌ها علیه کشور بیان کرد: قیمت هر مثقال طلای آب شده در بازار امروز یک میلیون و 200 هزار تومان است که نسبت به دو روز گذشته با کاهش 130 هزار تومانی مواجه شده است.

وی در پایان با بیان اینکه قیمت‌ها همچنان در بازار طلا، حبابی است، گفت: قیمت سکه از 4 میلیون و 400 هزار تومان طی روزهای اخیر به 3 میلیون و 600 هزار تومان رسیده است و قیمت نیم سکه یک‌میلیون و  800 هزار و ربع 850 هزار تومان است.

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا