اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 35050 مورخ:[1397-05-14 11:49:01]
 مرغ 9500 تومان؛ تخم‌مرغ شانه‌ای 17000 تومان
گرانی به بازار مرغ و تخم رسید

مرغ 9500 تومان؛ تخم‌مرغ شانه‌ای 17000 تومان

هر ساله با فرا رسیدن فصل تابستان و افزایش دمای هوا، کاهش تقاضا در بازار موجب کاهش قیمت مرغ و به ویژه تخم مرغ در بازار می‌شد که طی سال‌جاری، شاهد مهندسی معکوس در بازار مرغ و تخم مرغ و افزایش جهشی قیمت هستیم.

به گزارش مازند اصناف؛ هر ساله با فرا رسیدن فصل تابستان و افزایش دمای هوا، کاهش تقاضا در بازار موجب کاهش قیمت مرغ و به ویژه تخم مرغ در بازار می‌شد که طی سال‌جاری، شاهد مهندسی معکوس در بازار مرغ و تخم مرغ و افزایش جهشی قیمت هستیم.

کامران هاشمی رئیس اتحادیه مرغ و تخم‌مرغ مرکز مازندران در این ارتباط در گفت‌وگو با خبرنگار ما، از افزایش قیمت مرغ و تخم‌مرغ در بازار استان خبر داد.

وی افزود: علت اصلی این افزایش قیمت، نوسانات ارزی و اثر آن بر قیمت نهاده‌های دامی است که غالبا به‌صورتی وارداتی تأمین می‌شود.

رئیس اتحادیه مرغ و تخم‌مرغ مرکز مازندران  قطعی برق، اعتصاب رانندگان کامیون و افزایش هزینه‌های حمل‌ونقل را از دیگر عوامل این افزایش قیمت عنوان و بیان کرد: گرمای بیش از حد هوا نیز موجب شد تا مرغ در بازار کم شود؛ چرا که به علت گرمای هوا، تراکم در مرغداری‌ها کم و جوجه‌ریزی نیز کاهش می‌یابد.

هاشمی در خصوص قیمت حال حاضر مرغ در بازار گفت: قیمت توزیع مرغ در بازار امروز 8 هزار و 700 تومان است که با احتساب سود 10 درصدی، با قیمت 9 هزار و 500 تومان در حال عرضه به مصرف‌کنندگان است.

رئیس اتحادیه مرغ و تخم‌مرغ مرکز مازندران در پایان به قیمت هر شانه تخم‌مرغ در بازار اشاره کرد و گفت: قیمت هر شانه تخم مرغ در بازار 17 هزار تومان و هر دانه 600 تومان است.

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا