اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 35048 مورخ:[1397-05-13 08:56:01]
قیمت مرغ و تخم‌مرغ به پرواز درآمد/ تأثیر نوسانات بر بازار مرغ و تخم‌مرغ
رئیس اتحادیه مرغ‌فروشان مرکز مازندران:

قیمت مرغ و تخم‌مرغ به پرواز درآمد/ تأثیر نوسانات بر بازار مرغ و تخم‌مرغ

رئیس اتحادیه مرغ‌فروشان مرکز مازندران گفت: قیمت مرغ درحال حاضر به 10 هزار تومان و قیمت تخم‌مرغ به شانه‌ای 17 هزار رسیده است.

به گزارش مازند اصناف؛ کامران هاشمی امروز درباره آخرین وضعیت بازار مرغ و تخم‌مرغ در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرستان ساری، اظهار کرد: قیمت مرغ که از روزهای گذشته در حال افزایش بود طی دو روز گذشته ثابت شد.

وی افزود: درحال حاضر قیمت مرغ زنده درب مرغداری 6 هزار و 600، قیمت مرغ گرم کشتار روز در توزیع بیش از 9 هزار و در سطح عرضه 10 هزار تومان است.

رئیس اتحادیه مرغ‌فروشان مرکز مازندران تصریح کرد: دلیل بالا رفتن قیمت مرغ، افزایش قیمت نهاده‌ها باتوجه به نوسانات دلار و مشکلات حمل‌ونقل بوده و گرمای هوا و تلفات برخی از واحدهای مرغداری باتوجه قطعی‌های برق مزید بر علت شده است.

هاشمی در بخش دیگری از سخنان خود درباره قیمت تخم‌مرغ، گفت: همچنین قیمت تخم‌مرغ نیز شانه‌ای 12 هزار تومان بوده که درحال حاضر در سطح عرضه به شانه‌ای 16 هزار و در سطح خرده به شانه‌ای 17 هزار تومان رسیده است.

وی خاطرنشان کرد: پیش‌بینی ما این است این تغییرات و نوسانات قیمتی ادامه داشته باشد.

 براساس بررسی‌ها نوسانات قیمت مرغ و تخم‌مرغ به یک‌باره نبوده ولی به‌تدریج و در طول حدود دو ماه اخیر اتفاق افتاده است، به‌طوری‌که قیمت امروز مرغ از 6 هزار تومان در ماه‌های گذشته به 10 هزار و تخم‌مرغ‌ از شانه‌ای 12 به 17 هزار تومان رسیده است.

 

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا