اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 35047 مورخ:[1397-05-13 08:49:01]
واگذاری نظارت بر ساخت و ساز خارج از بافت روستا‌ها به تعاونی دهیاری‌ها
مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری مازندران اعلام کرد

واگذاری نظارت بر ساخت و ساز خارج از بافت روستا‌ها به تعاونی دهیاری‌ها

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراها استانداری مازندران گفت: نظارت بر ساخت و ساز خارج از بافت روستا‌ها به شرکت تعاونی دهیاری‌ها واگذار شده است.

به گزارش مازند اصناف؛ حسن اصغریان رستمی در گفت و گو با خبرنگار ما با تاکید برتقویت نظارت بر دهیاری‌ها در ساخت و سازها، گفت: به دلیل گستردگی مناطق و روستا‌ها وهمچنین نظارت نامناسب بر این بخش، تفاهم نامه‌ای میان امور روستایی، معاونت عمرانی استانداری و سازمان همیاری امضا و این نظارت‌ها به شرکت تعاونی دهیاری‌ها واگذار شده است.

وی افزود: قانونگذار اجازه نظارت بر ساخت و ساز‌ها را به وزارت کشور سپرده است و معاونان عمرانی استانداری‌ها هم درباره ساخت و ساز‌های خارج از بافت روستا و خارج ازحریم روستا تصمیم می‌گیرند.

رستمی گفت: جرایم کمیسیون درداخل بافت روستا به حساب دهیاری‌ها و در خارج از بافت روستا به حساب سازمان همیاری واریز می‌شود.

مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری مازندران افزود: جرایم کمیسیون اگر توسط شرکت تعاونی‌ها صورت گیرد جریمه به حساب خزانه واریز و بر مبنای کوشش شرکت‌های تعاونی سهمی بعنوان مبلغ ثابت وسهمی هم بعنوان مبلغ کوششی به حساب شرکت تعاونی‌ها واریز می‌شود.

وی گفت:افزایش ماندگاری در روستاها، ایجاد اشتغال در مناطق روستایی، افزایش بهداشت، فراگیرکردن آموزش، فرهنگسازی، فراهم کردن شرایط مهاجرت معکوس با استفاده از بررسی‌های میدانی اثرگذار، از راهکار‌های قابل طرح برای کاهش حاشیه نشینی و توسعه روستا‌ها به شمار می‌آیند.

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا