اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 35038 مورخ:[1397-05-11 09:11:01]
نمایش ظرفیت‌های گردشگری و فرهنگی مازندران در برج میلاد
مدیرکل میراث فرهنگی مازندران اعلام کرد

نمایش ظرفیت‌های گردشگری و فرهنگی مازندران در برج میلاد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران با اشاره به اینکه جشنواره ملی چارسوق در راستای معرفی آداب و رسوم و فرهنگ و ظرفیت‌های استان‌های سراسر کشور برگزار می‌شود، گفت: 12 مردادماه سال‌جاری شب فرهنگی مازندران در تهران برگزار می‌شود.

به گزارش مازند اصناف؛ سیف‌الله فرزانه  اظهار کرد: آداب و رسوم و فرهنگ مازندرانی در برج میلاد تهران به نمایش درمی‌آید.

وی با اشاره به اینکه جشنواره ملی چارسوق در راستای معرفی آداب و رسوم و فرهنگ و ظرفیت‌های استان‌های سراسر کشور برگزار می‌شود، افزود: 12 مردادماه سال‌جاری شب فرهنگی مازندران در تهران برگزار می‌شود و تمامی داشته‌های استان شامل فرهنگ، هنر، آداب و رسوم و ظرفیت‌های گردشگری مازندران به معرض نمایش در خواهد آمد.

به گفته مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران، برج میلاد میزبان علاقه‌مندان به حوزه فرهنگ و هنر در این گردهمایی فرهنگی خواهد بود.

فرزانه برگزاری این برنامه‌ها را فرصتی جهت معرفی جذابیت‌های سراسر کشور برشمرد و خاطرنشان کرد: برای توسعه زیرساخت‌های عمرانی تلاش‌های فراوانی صورت می‌گیرد؛ اما نسبت به حوزه فرهنگ و برنامه‌ریزی‌های فرهنگی در مناسبت‌های مختلف عزم جدی وجود ندارد.

وی بیان کرد: صرف وقت و اعتبار برای موضوعات و فعالیت‌های فرهنگی هزینه نیست، بلکه سرمایه‌گذاری به ویژه در زمینه صنعت توریسم و جذب گردشگر بیشتر محسوب می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران یکی از مهم‌ترین ظرفیت‌های مازندران را داشته‌های غنی این استان در زمینه‌های مختلف فرهنگی چون هنر موسیقی، صنایع دستی و آداب و رسوم ارزیابی کرد و گفت: چنانچه این ظرفیت‌های منطقه با عزم استانی و تعامل و همکاری تمامی دستگاه‌های اجرایی به ویژه نهادهای فرهنگی به منحصه ظهور درآید می‌تواند به تنهایی زمینه جذب گردشگران فرهنگی به استان را فراهم کند.

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا